Venemaa tuli välja 0:2 kaotusseisust ja krooniti olümpiavõitjaks (6)

Toimetaja: Sander Jürjens | Avaldatud: 12.08.2012 14:54 | Uuendatud: 12.08.2012 17:24

Meeste võrkpallis tuli olümpiavõitjaks Venemaa, kes alistas finaalis 3:2 Brasiilia (19:25, 20:25, 29:27, 25:22, 15:9). Mäng kestis kaks tundi ja kaheksa minutit.

Avageimis läks Brasiilia 9:5 ette ning Venemaal kordagi lähedale ei lubatud tulla. Geimivõit kuulus 25:19 Brasiiliale. Head mängu näitas Murilo Endres, kes tõi avageimis Brasiiliale kaheksa punkti.

Teises geimis võttis Venemaa kaks esimest punkti, kuid esimesele tehnilisele vaheajale mind 8:4 brasiillaste eduseisus. Venemaa sai veel kaotusseisu vähendada minimaalseks 15:16, kuid viigiseisuni ei jõutud. Geimivõit kirjutati Brasiiliale numbritega 25:20.

Kolmandas geimis õnnestus mängu jooksul esimest korda Venemaal minna tehnilisele vaheajale eduseisus, 8:7. Kuid Brasiilia taastus ning läks taas mängu juhtima. Venemaa jõudis 15:15 viigiseisuni, kuid Brasiilia läks taas ette. Brasiilia läks 22:19 juhtima, kuid siis sai Venemaa kolm punkti järjest ning tablool oli taas viigiseis.

Geimi lõpp läks väga põnevaks ning mõlemad meeskonnad näitasid tasemel rünnakut. Venemaa suutis kolmandal geimpallil vastaste rünnaku blokeerida ning võitsid väga kaasahaarava geimi 29:27. Brasiilial oli kasutada ka kaks matšpalli.

Neljas geim algas võrdselt. Sidao suutis vahepeal kahe serviässaga viia brasiillased ette, kuid siis eksis ta pallingul ning kahel rünnakul järjest ei toiminud Brasiilia sidemängija ja temporündaja koostöö. Esimesele tehnilisele vaheajale mindi Venemaa 8:7 eduseisus.

Venemaa juhtis teiseks tehniliseks vaheajaks juba nelja punktiga. Venemaa sai ette 21:14, kuid geimi lõpus tuli Brasiilia lähemale. Enesekindluse leidnud Venemaad aga nad peatada ei suutnud ning geimivõit läks Venemaale numbritega 25:22.

Viiendas geimis näitas end paremast küljest Venemaa ning Brasiilia eduseisu nautida ei saanud. Tehniliseks vaheajaks juhtis Venemaa 8:4. Venemaa näitas väga head mängu ja brasiillased neile ohtlikuks ei saanud. 15:9 geimivõiduga tuli Venemaa olümpiavõitjaks.

23-aastane ja 218 cm pikk Dmitri Muserski tõi Venemaale 31 punkti. Brasiilia poole pealt vastas 25-aastane ja 198 cm pikk Wallace de Souza 27 punktiga.