Savani seitse serviässa aitasid pronksile Itaalia

Toimetaja: Sander Jürjens | Avaldatud: 12.08.2012 13:47

Meeste võrkpalliturniiril võitis pronksimatšis Itaalia Bulgaariat 3:1 (25:19, 23:25, 25:22, 25:20). Mäng kestis tund ja 49 minutit.

Esimene geim kulges itaallaste dikteerimisel. Itaalia läks 8:4 ette ning bulgaarlased lähemale kui kolm punkti kordagi geimi jooksul ei saanud. Geim lõppes numbritega 25:19.

Teises geimis läks ette Bulgaaria, kuid Itaalia jõudis 13:13 viigini. Siis sai Bulgaaria kolme punktiga ette, kuid Itaalia jõudis taas viigini. Itaalia juhtis veel 23:22, kuid Bulgaaria võttis kolm punkti järjest ja viigistas mängu 1:1-le.

Kolmandat geimi alustas Bulgaaria 5:1 spurdiga, kuid seejärel Itaalia ärkas. Kuni seisuni 14:14 juhtis enamiku ajast Bulgaaria. Kuid Itaalia tegi seisuks 16:15 ning nad juhtisid geimi lõpuni. Viimase punkti tõi Cristian Savani õnnestunud rünnak, geim 25:22 Itaaliale.

Neljandas geimis hoidis Itaalia Bulgaariaga 1-3 punktilist vahet, kuid bulgaarlased jõudsid 17:17 viigiseisuni. Seejärel pani Itaalia sisse teise käigu ning 25:20 geimivõiduga võideti pronksmedalid.

Cristian Savani tõi võitjatele 23 (rünnakuprotsent 24%), Michal Lasko lisas 18 punkti. Kaotajatele tõid kümme või enam punkti neli mängijat.

Mängu parim rünnakuprotsent oli Laskol, kes lõi punktiks 31% tõstetest. Savani lõi seitse serviässa. Võrdluseks lõi terve Bulgaaria võistkond mängu jooksul ühe ässa.