TÄNA: kes võtab võrkpalliturniiri võidu?

Toimetaja: Sander Jürjens | Avaldatud: 12.08.2012 10:48

Täna kohtuvad meeste võrkpalliturniiri finaalis Venemaa ja Brasiilia. Omavahelise mängu võitis alagrupiturniiril 3:0 Brasiilia.

Brasiilia sai alagrupiturniiril kolm võitu ja ühe kaotuse. Ainsa kaotuse said nad tulemusega 1:3 alagrupi võitnud USA-lt, kelle järel brasiillased ka alagrupiturniiri teisena lõpetasid. Nad suutsid alistada lisaks Venemaale ka Saksamaa ja Tuneesia 3:0, Serbia alistamises läks brasiillastel viis geimi.

Veerandfinaalis alistasid nad 3:0 Argentina ning poolfinaalis oldi sama skooriga üle Itaaliast. Kusjuures teises geimis andsid brasiillased itaallastele vaid 12 punkti.

Venemaa kaotas B-alagrupis vaid tänasele finaalivastasele ja oli kolmas. Nad suutsid võita 3:0 Saksamaad, Serbiat ja Tuneesiat. USA alistamiseks oli venelastel vaja viit geimi.

Veerandfinaalis said nad 3:0 jagu Poolast. Poolfinaalis pidid venelased brasiillastest veidi rohkem higi valama. Venemaa võitis küll kaks esimest geimi ning andis teises geimis Bulgaariale vaid 15 punkti, kuid kolmandas geimis olid otsustavatel punktidel paremad bulgaarlased. Neljandas geimis suutsid venelased 25:23 geimivõiduga siiski pääsme finaali lunastada.

Finaalile on võimalik kaasa elada ETV vahendusel, ülekanne algab kell 14:50.