Võrkpallis pääses esimesena finaali Venemaa (1)

Toimetaja: Sander Jürjens | Avaldatud: 10.08.2012 17:05 | Uuendatud: 10.08.2012 19:14
Pilt Võrkpalli poolfinaali Bulgaaria - Venemaa otsustavad hetked

Seotud uudised

Meeste võrkpalliturniiril on esimene finalist Venemaa, kes alistas Bulgaaria 3:1 (25:21, 25:15, 23:25, 25:23). Mäng kestis tund ja 43 minutit.

Esimese geimis jäi Venemaa küll vahepeal ka 14:17 kaotusseisu, kuid suutis mängu ümber pöörata. Eduseisult 22:21 said nad kolm punkti järjest ja võitsid geimi 25:21.

Teises geimis sai 2:2 seisult Venemaa lausa kaheksa punkti järjest. Terve geimi jooksul venelaste eduseis väiksemaks kui neli punkti ei läinud ja geimivõit tuli numbritega 25:15.

Kolmandas geimis oli Bulgaaria parem 25:23. Bulgaaria suutis geimi keskel kahel korral edu kasvatada kolmepunktiliseks, kuid suuremaks vahe kordagi ei läinud. Venelased juhtisid veel geimi seisul 23:22, kuid bulgaarlased said kolm punkti järjest ning hoidsid oma lootusi elus.

Neljanda geimi võitis Venemaa. Pärast Venemaa 18:16 eduseisu ei läinud kumbki meeskond rohkem kui punktiga juhtima. Kuni 23:22 seisult lõi Aleksander Volkov serviässa ning Venemaa sai esimese matšpalli. Sokolov suutis bulgaarlaste eduseisu minimaalseks vähendada, kuid enamaks nad võimelised polnud. Järgnenud servi võttis Venemaa vastu, esimese rünnaku tõi Bulgaaria üles, kuid kolme puutega midagi ohtliku loodud. Pall oli taas Venemaa pool, rünnakul mängiti löögile Mihhailov ning üleplatsimees viis venelased finaali.

Venemaa lõi kaheksa serviässa Bulgaaria kolme vastu. Venelaste rünnakuprotsent oli 57,6 ja Bulgaarial 50,5. Blokipunkte sai Venemaa kümme, Bulgaaria kaheksa.

Venemaa tulemuslikum oli Maksim Mihhailov, kes tõi 25 punkti. 32 tõstest lõi ta maha 21. Bulgaariale tõi Tsvetan Sokolov 16 punkti. 33 tõstest lõi ta punktiks 16.

Venemaa saab finaalivastase paarist Brasiilia - Itaalia. Ülekanne algab ETV2-s 21:20.