TÄNA: Kas võrkpalli Maailmaliigas ebaõnnestunud Brasiilia jõuab finaali?

Toimetaja: Sander Jürjens | Avaldatud: 10.08.2012 15:50

Täna mängitakse olümpial võrkpalli poolfinaalkohtumised. Kell 17 kohtuvad Venemaa ning Bulgaaria ja 21:30 Brasiilia ning Itaalia. Matšidele saab kaasa elada ETV2-e vahendusel.

Kaks kullapretendenti, selle aasta Maailmaliiga võitja Poola ja eelmise olümpiaturniiri võitja USA, langesid veerandfinaalis 0:3 kaotustega vastavalt Venemaa ja Itaalia vastu.

Esimene poolfinaal

Bulgaaria võitis A-alagrupi. Nad kogusid neli võitu ja ühe kaotuse. Nad suutsid alistada Suurbritannia, Austraalia, Itaalia ja Poola, kuid pidid tunnistama Argentina paremust. Veerandfinaalis võitsid nad Saksamaad 3:0.

Venemaa oli B-alagrupis kolmas. Nad pidi vaid korra kaotusevalu tundma, kui kaotasid Brasiiliale. Nad suutsid võita 3:0 Saksamaad, Serbiat ja Tuneesiat. USA alistamiseks oli venelastel vaja viit geimi. Veerandfinaalis said nad 3:0 jagu Poolast.

Ülekanne algab 16:50 ETV2-s.

Teine poolfinaal

Brasiilia sai alagrupiturniiril kolm võitu ja ühe kaotuse. Ainsa kaotuse said nad tulemusega 1:3 alagrupi võitnud USA-lt, kelle järel brasiillased ka alagrupiturniiri teisena lõpetasid. Nad suutsid alistada Venemaa, Saksamaa ja Tuneesia 3:0, Serbia alistamises läks brasiillastel viis geimi. Veerandfinaalis alistasid nad 3:0 Argentina.

Itaalia sai A-alagrupist edasi viimasena, neljandana. Alagrupis said nad kolm võitu ja ühe kaotuse. Itaalia alustas alagrupiturniiri kaotusega Poola vastu (1:3), kuid seejärel said nad kolm järjestikust võitu Argentina (3:1), Suurbritannia (3:0) ja Austraalia (3:2) üle. Alagrupiturniiri lõpetasid nad 0:3 kaotusega Bulgaariale. Veerandfinaalis võitsid nad mõnevõrra üllatuslikult 3:0 USA.

Ülekanne teisest poolfinaalist algab ETV2-s 21:20.

Meeste võrkpall on olnud olümpiakavas alates 1964. aasta Tokyo mängudest. Edukaim on olnud Nõukogude Liit, kes võitis kolm turniiri (1964, 1968 ja 1980).

Nelja hulka jõudnutest on Brasiilia võitnud turniiri kahel korral (1992, 2004). Itaalia on finaalis mänginud kahel korral, kuid pidi nii 1996. kui ka 2004. aastal hõbedaga leppima. Korra on finaalis mänginud Bulgaaria, kuid 1980. aastal sai kulla kaela Nõukogude Liidu meeskonnas mänginud Viljar Loor. Venemaa mängis finaalis 2000. aastal, kuid siis pidid nad alla vanduma Jugoslaaviale.