KRAHH: Novosjolovi jaoks lõppesid olümpiamängud esimese matšiga (28)

Toimetaja: Jaanus Pruuli | Avaldatud: 01.08.2012 11:55 | Uuendatud: 01.08.2012 13:29

Seotud uudised

Vehklemise epee maailmameistri ja maailma esinumbri Nikolai Novosjolovi jaoks lõppesid olümpiamängud juba esimese matšiga. 32-aastane vehkleja jäi alla ameeriklasele Seth Kelsey'le 11:15, kes pääses edasi veerandfinaali. Novosjolovi jaoks on turniir läbi.

Novosjolov oli matši algsuses passiivne ning Kelsey haaras 2:2 viigiseisult eduseisu 5:2 ja hoidis seda kogu kohtumise vältel. Novosjolov jõudis veel seisuni 8:10, kuid edasist dikteeris taaskord Kelsey ja võttis oma 11:15.

Favoriitide jaoks on tänane võistlus alanud väga vaevaliselt - avaringis langesid valitsev Euroopa meister, Novosjolovit EM-finaalis võitnud venelane Pavel Suhhov ja 2010. aasta MM-hõbe, Novosjolovile toona finaalis kaotanud prantslane Gauthier Grumier.

Novosjolovi saatus tabas ka 2. asetusega šveitslast Fabian Kauterit, kes kaotas samuti 11:15 prantslasele Yannick Borelile.

Veerandfinaalis kohtuvad Seth Kelsey (USA) - Silvio Fernandez (Venezuela), Ruben Limardo Gascon (Venezuela) - Paolo Pizzo (Itaalia), Jinsun Jung (Lõuna-Korea) - Jörg Fiedler (Saksamaa) ja Bartosz Piasecki (Norra) - Yannick Borel (Prantsusmaa)

9:13

10:14, Kelsey on võidust ühe torke kaugusel.

11:14

11:15, Kelsey teeb torke ja Novosjolovi võistlus on lõppenud.

Enne matši:

Mõni päev tagasi iseloomustas Novoskolov intervjuus ETV-le kahte oma võimalikku avavastast järgmiselt:

"Kaks täiesti erinevat tüüpi. Hiinlane on filigraanse tehnikaga ja hästi kiire. Ameeriklane ebastandardse vehklemisega, suht passiivne, midagi ta konkreetselt ei tee, pigem lõhub vastase taktikat ja selle pealt on ta üsna edukalt vehelnud. Tuleb erinevalt valmistuda mõlema vastasega," sõnas Novosjolov.