Foto: Reuters/Scanpix

Rogge: need olid õnnelikud ja kuulsusrikkad mängud

Toimetaja: Siim Boikov | Avaldatud: 13.08.2012 08:33

Rahvusvahelise Olümpiakomitee president Jacques Rogge nimetas lõputseremoonia kõnes Londoni mänge õnnelikeks ja kuulsusrikasteks.

"Need olid õnnelikud ja kuulsusrikkad mängud," ütles Rogge 80 000 pealtvaataja ja staadionil olevate sportlaste ees, vihjates ilmselgelt Suurbritannia hümni sõnadele. "Te olete näidanud maailmale parimat Briti külalislahkust."

Rogge kiitis oma kõnes mängude orgkomiteed, vabatahtlikke, samuti pealtvaatajaid ja avalikkust, kes andsid mängudele fooni. Lisaks ülistas president sportlasi, öeldes, et nad on teeninud ära austuse ja imetluse oma suhtumise, ausa mängu, vastasest lugupidamise ja meeldivaks jäämise eest nii kaotuse kui võidu korral.

"Mitmed noored inimesed said inspiratsiooni sportimiseks või unistuste täitmiseks," sõnas Rogge ja andis olümpiamängud üle järgmisele korraldajale Rio de Janeirole.

Olümpiamängude lõputseremoonial jälgitakse alati väga tähelepanelikult, kuidas ROK-i president üritust kommenteerib. Pekingi mängude puhul kasutas järgmisel aastal presidenditoolilt taanduv Rogge väljendit "tõeliselt erakordsed". 2004. aasta Ateena mänge nimetas ta aga "unustamatuteks ja unistuste mängudeks".

Endisel ROK-i presidendil Juan Antonio Samaranchil oli komme nimetada kõiki mänge "kõigi aegade parimateks", kuid 1996. aastal Atlantas tegi ta erandi, nimetades Ameerika pinnal toimunud üritust "kõige erakordsemaks".

Kommentaarid

Vastuse lisamiseks sisene ERR kasutajatunnuse ja parooliga või vasta ilma sisse logimata alljärgneva vormi kaudu.


Kommenteerimise hea tava reeglid

KÕIK UUDISED