Foto: AFP/Scanpix

Turvalisus tekitab Londoni olümpiamängude eel endiselt küsimusi

Toimetaja: Taavi Libe | Avaldatud: 15.07.2012 12:07

Lisaks olümpiamängude ametliku turvapartneri G4S vajakajäämistele, on selgunud, et riiki on ilma täiendava kontrollita sisenenud mitu terrorikahtlusega inimest, vahendab ERR-i uudisteportaal.

Briti väljaanne The Guardian kirjutab Heathrow lennujaama töötajatele tuginedes, et Suurbritannia siseministeeriumi nimekirjas olevad terrorikahtlusega inimesed on sisenenud riiki ilma vajaliku turvakontrollita.

Staažikas lennujaama ametnik rääkis väljaandele, et olümpiaks palgatud kogenematud töötajad on lasknud mitu terrorikahtlusega isikut riiki ilma, et neid oleks passikontrollil suunatud täiendavasse kontrolli.

Terrorikahtlusega isiku tuvastamisel tuleb lennujaama töötajatel teavitada terrorismivastast politseiüksust või MI5 ametnikke.

Väidetavalt on aga uued töötajad lasknud kontrollita läbi mitu sellist inimest, kellest 5 sisenes riiki ühel ja samal päeval.

Lennujaama töötajate sõnul on tööle võetud hulgaliselt ajutisi inimesi, kes peaksid aitama vältida lennujaamades järjekordade tekkimist, kuid seetõttu on kannatanud kontrolli tõhusus.

"Kõik on uued näod. Mul ei ole õrna aimugi, kust nad tulnud on, kauaks nad jäävad ja mis on nende taust," rääkis üks mures ametnik.

Teated korralagedusest lennujaamas tulevad kõigest paar päeva pärast seda, kui olümpiamängude ametlik turvapartner G4S teatas, et ei suuda mängude ajaks tagada piisavalt palju turvatöötajaid. Valitsus oli sunnitud seetõttu turvalisuse tagamiseks pöörduma 3 500 sõjaväelase poole, et nemad puuduvad kohad täidaksid.

Samas on Briti julgeolekuteenistused korduvalt hoiatanud, et terrorioht olümpiamängude ajal tõuseb.

2012. aasta suveolümpiamängud toimuvad 27. juulist 12. augustini Suurbritannia pealinnas Londonis.

Kommentaarid

Vastuse lisamiseks sisene ERR kasutajatunnuse ja parooliga või vasta ilma sisse logimata alljärgneva vormi kaudu.


Kommenteerimise hea tava reeglid

KÕIK UUDISED