Foto: ETV/ERR SPORT

Kristjan Port: OM-il oli näha kombineeritud pingutuse piiri nihutamist (1)

Toimetaja: Siim Boikov | Avaldatud: 13.08.2012 14:18

Tallinna Ülikooli terviseteaduste ja spordi instituudi direktor Kristjan Port lausus, et lõppenud olümpiamängudel ei domineerinud enam üksiku indiviidi suutlikkus, vaid nende kombinatsioon.

"Lihtsustatult öeldes on sportlaste keskmine paranenud ja nende kombinatsioon on hakanud näitama paremaid tulemusi. Individuaalis on see piir lähedal, aga kombineeritud pingutus on see, kust maasikaid nopitakse," vastas ta Vikerraadios esitatud küsimusele, miks purustati olümpiamängudel just mitme teatejooksu maailmarekord, vahendab ERR-i uudisteportaal.

Usain Bolti edu taga näeb Port jätkuvalt asjaolu, et maailmas leidus treener, kes suutis välja tulla uue sprinteri-tüübiga. Spetsialisti sõnul ei osatud varem arvata, et korvpalluri pikkusega atleedi lihasmassi kasvatades võib tulemus olla parem kui lühema ja jässakama sprinteri puhul.

Ta lisas, et algupärane kehaline pilt on nii mõnegi ala puhul aja jooksul muutunud. Ta tõi näiteks, et maailmatasemel vasaraheitjat ei pruugi me tänavapildis vasaraheitjaks üldse pidadagi.

Kommentaarid

Vastuse lisamiseks sisene ERR kasutajatunnuse ja parooliga või vasta ilma sisse logimata alljärgneva vormi kaudu.


Kommenteerimise hea tava reeglid

KÕIK UUDISED