Foto: Liis Treimann/Scanpix

OM-stuudio küsimustemängu võitjate nimekiri (4)

Toimetaja: Jaanus Pruuli | Avaldatud: 12.08.2012 16:32

Läbi kogu Londoni olümpia olid ERR-i olümpiaportaali ja ERR Spordi Facebook lehe kaudu oodatud küsimused ETV saatesse "Olümpiapäev Londonis", nii stuudiokülalistele kui ka saatejuht Marko Kaljuveerile.

Parimate küsimuste esitajatele jagati auhindadeks olümpiadelegatsiooni fännisärke ja polosärke Londoni sümboolikaga.

Aitäh kõigile huvitavate küsimuste eest!

Võitjate nimekiri:

28. juuli
Priit Aavik (Küsimus Marko Kaljuveerile: Missugusele olümpiale on olnud kõige raskem teletehnikat transportida ja miks?) 
Enri Teedla (Facebook) (Mille järgi valitakse olümpiale jalgpalliriigid?)

29. juuli
Reino (Kas Erika Salumäe kunagise konkurendi Christa Luding-Rothenburgeri kõrval on veel mõni sportlane võitnud medali nii tali- kui suveolümpiamängudelt?)
Gunnar (Mitu sulgpalli kulub keskmiselt ühes sulgpallimatšis?)

30. juuli
Marvin Maran (Facebook) (Kuidas on võimalik et 15-16aastased noored tütarlapsed ujuvad juba maailmarekordeid? Kas tõesti on nende talent nii suur või on pigem tugev ja õige treening neid selleni viinud?) 
Harri Lelle (Kunagi küsiti Jaan Taltsilt pärast järjekordset tiitlivõitu (vist oli küsija Toomas Uba), mis on võitja lähimad plaanid ja vastuseks oli-võtan takso ja sõidan koju.  Kas ka Marko Kaljuveeril on olnud ebamugavaid vastuseid (kui kannatab kommenteerida)?

31. juuli
Gert Press (Facebook) Paljusid Eesti sportlasi, kes ei võitle kõrgete kohtade eest, nimetatakse nö turistideks, kes reisivad riigi raha eest. Kas Teie peate olümpialt saadud kogemust olulisemaks kui raha, mis sinna alla pannakse? 
Ivar Tupp (Facebook) No teada on, et austet peaminister on eelkõige maanteerattafänn, aga ta ei sülita ka rulluisu või suusa peale. Aga tahaks teada nö paremuse konkurentsis, et kas härra peaminister saaks triatlonis vastu rahandusministrile, kes just krooniti M50 Eesti meistriks? Ehk siis, kas Andrus või Jürgen? 

1. august
Margo 
Mlline nägi välja Triin Aljandi sportlik päevakava kooliajal? oli see erinev võrreldes  15-aastase leedulannaga?
Tõnu Lilleorg (Facebook)
Riho, kuidas tunnete end telekommentaatori rollis? Kas oleksite edaspidigi valmis seda tööd tegema? 

2. august
Gunnar Obolenski (Facebook)
Millised senised kümnevõistluse alad võiks välja vahetada ja milliste alade vastu?
Ardo Sepp (Facebook)
Naised võistlevad kergejõustikus pea samadel aladel mis mehed. 20 aastat tagasi polnud naiste vasara heitest ja teivashüppest keegi kuulnud, samuti takistusjooksust. Mis takistab naistel võistelda 10 võistluses vaid ikka võisteldakse 7 v. Millal mitmevõistluses naised hakkavad 10v. tegema suurvõistlustel?

3. august
Ardo Sepp (Facebook)
Kuidas valitakse sõudmises roolijaga paatidel roolijat? Ja kas roolija teeb ka eri treeningut või lihtsalt peab nälgima ja olema võimalikult kerge?
Raimo Laosma (Facebook)
Kas treenerite rattad antakse OM kasutada või on igaühel oma kaasas?

4. august
Hergo Tasuja (Facebook)
Hr. Teigamägi, millisel kergejõustikualal sünnib esimene MR sel OM-il?
Oliver Oeselg (Facebook)
Hr Erich Teigamägi kuidas on kulgenud Reena Kolli areng ja mis võimalusi näete tal 4 a pärast Rio de Janeiros?

5. august
Oliver
Milles näete hetkel Eesti atleetide suurimat murekohta käesoleval olümpial?
Jarmo Õis 
Kui oda õhus pooleks läheb, siis kumbast otsast mõõdetakse?

6. august
Anu Vares (Facebook)
Raul Rebane, kumb on Teie hinnangul edukam sportlane, kas Michael Phelps või Usain Bolt? Kas ja kuidas on võimalik võrrelda erinevate spordialade esindajate edukust (nt paljud ujujad võistlevad ühel olümpial korraga mitmel alal, samas kergejõustiklased stardivad enamasti vaid ühel alal)?
Toomas Mee ‎(Facebook)
5 aastat tagasi ütlesite, et teie ülesanne on hoida Gerd eemal ahvatlustest. Kuidas te tänaseks sellega hakkama olete saanud ja millistest ahvatlustest meie olümpiavõitja päästmist vajab?

7. august
Tarvi
Allar Levandil võistles kõige kõrgemas tipus. Kuid juba siis ja ka hiljem on öeldud, et mõned võidud jäid saavutamata, kuna Levandil puuduvat tapjainstinkt. Milles Teie arvates sportlasel tapjainstinkt kõige iseloomulikumalt avaldub ja kellel Londonis võistlevatest Eesti olümpiasportlastest on see kõige paremini arenenud? 
Kerlin Erman
Allar Levandi, millise suveolümpia alaga võrdleksite enim taliolümpia kahevõistlust.  

8. august
Ronald Väli (Facebook)
Gerd Kanter kaalub london2012.com andmetel 127 kg. Kui kaua suudaks ta Heiki vastu parteris kaitses vastu pidada? 
Peepp Kesler (Facebook)
Tere! Hr.Põlluste,kas ka tänapäeval oleks veel võimalik,et Heiki Nabi võidab kulla ka vabamaadluses nagu seda tegi 1936 aastal. Kristjan Palusalu

9. august
Tõnu Einasto (Facebook)
Teame, et värske OM hõbe on ka kõva füüsilise treeningu saanud jõusaali treenerite käe all. Mis lihastega mehed ennast parteris põranda küljes "kinni hoiavad"?
Martin Link (Facebook)
Mida arvate Ardo Arusaare vastase võidutaktikast - enda õliga kokku määrimisest? On see sportlas-eetika vastane?

10. august
Arkko Kurm (Facebook)
Tere, Gerd! Kas olete viimasel ajal proovinud ja kui ei ole, siis mis arvate, mis oleks Teie isiklik rekord naiste kettaga heites? 
Madis Ploompuu (Facebook)
Te mainisite, et te tahtsite esitada kaebuse kulla saajale, et ta kasutas plaastrit, mis võis heite tugevamaks teha. Kas see tõesti võib nii palju mõjutada heidet? Kas kuidagi veel on võimalik heidet mõjutada, mis ei pruugi just väga aus olla, dopingu välja jättes.

11. august
Raimo Laosma (Facebook)
Kas kõrgushüppe miinuseks võib olla ka see, et pikad sihvakad kellel on ka hea põrge, võetakse ära teiste populaarsemate alade poolt?
Marek Kirnmann (Facebook)

Tere Kärt, kas on olnud juhuseid kus tugev tuul enne hüppele minekut lati maha on ajanud ja kuidas tugeva tuulega võistlust üldse jätkatakse? 

Kommentaarid

Vastuse lisamiseks sisene ERR kasutajatunnuse ja parooliga või vasta ilma sisse logimata alljärgneva vormi kaudu.


Kommenteerimise hea tava reeglid

KÕIK UUDISED