Foto: Reuters/Scanpix

Medalita jääva Austria spordiminister: olümpiaturism tuleb lõpetada! (3)

Toimetaja: Siim Semiskar | Avaldatud: 10.08.2012 13:13

Londoni olümpiamängudel medalita jääva Austria koondise esinemine vihastas riigi spordiministri nii välja, et viimane kinnitas, et enam tulevikus sporditurismiga nad ei tegele. Austria jäi suveolümpialt medalita esmakordselt üle poole sajandi.

Norbert Darabosi sõnul tuleb juba sel aastal seadustega paika panna, kuidas suunata peamised rahavood populaarsete olümpialade arendamisele ning lõpetada ära ühtlane raha puistamine kõikidele aladele võrdsetel alustel.

"Uus seadus tagaks selle, et Austria ei toodaks enam olümpiaturiste," sõnas Darabos, kelle sõnul on tal kõrini sportlastest, kes ei suuda võistlustel korralikku taset näidata.

Austria olümpiakoondisesse kuulus 70 sportlast, kes võistlesid 21-l alal, kuid esmakordselt pärast Tokyo olümpiat aastal 1964 jäädi sootuks medalita.

"Me peame muutma kiirelt oma struktuuri, et mitte kogeda sama saatust ka Rio mängudel. Vastasel juhul jääme jälle Luksemburgiga samale pulgale, sest ka nemad jäävad Londonis tühjade kätega," jätkas minister oma tiraadi.

Kommentaarid

Vastuse lisamiseks sisene ERR kasutajatunnuse ja parooliga või vasta ilma sisse logimata alljärgneva vormi kaudu.


Kommenteerimise hea tava reeglid

KÕIK UUDISED