Foto: AFP/Scanpix

ERR toob Londoni olümpiamängud eestlasteni mitmest kanalist (1)

Toimetaja: Sander Jürjens | Avaldatud: 26.07.2012 11:50

Rahvusringhäälingu tele-, raadio- ja internetikanalid asuvad vahendama Londonis toimuvaid olümpiamänge. Avatseremooniale saab ETV vahendusel kaasa elada reedel kell 22.55-02.00. Spordipeo lainel on ETV reede õhtul aga juba varem, algusega kell 21.25, saates "Londoni olümpiamängude eel".

"Loodame, et igaüks leiab endale olümpiaprogrammist midagi huvitavat," ütles ERRi sporditoimetuse juht Marko Kaljuveer. "Igal juhul me kõik siin Londonis ootame avatseremooniat suure põnevusega, kindlasti pakuvad inglased suurepärase etenduse koos väga hea muusikaga," lisas ta.

Võistluspäevade teleülekanded jaotuvad kahe kanali, ETV ja ETV2 vahel, ülekannete kava on ERRi olümpiaportaalis om.err.ee.

Olümpiaportaalist leiab uudiste kõrval videod Eesti sportlaste soorituste ja intervjuudega, samuti olümpia tipphetked. Ka ETV ja ETV2 olümpiaprogramm on nähtav om.err.ee kaudu, lisaks saab uurida Eesti sportlaste võistlusaegu. Läbi kogu olümpia on portaali kaudu oodatud küsimused ETV saatesse "Olümpiapäev Londonis", nii stuudiokülalistele kui ka saatejuht Marko Kaljuveerile. Parimate küsimuste esitajatele jagatakse auhindadeks olümpiadelegatsiooni fännisärke ja polosärke Londoni sümboolikaga.

Vikerraadios kõlab "Olümpiaraadio" argipäeviti kell 14-15 ja nädalavahetustel kell 12-14. Õhtuti on "Olümpiaraadio" eetris iga päev alates kella 18.20st kuni oluliste võistluste lõpuni. Tähelepanu all on eestlaste tegemised, spordialadest on enim esil kergejõustik, mille kõik finaalid jõuavad kuulajateni, samuti meeste korvpalliturniir, kust tulevad ülekanded valitud alagrupimängudest ning alates veerandfinaalidest kõigist kohtumistest. Palju tähelepanu saab ka sõudmine ja ujumine. Otseülekandes jõuab kuulajateni meeste jalgpallifinaal.

Spordi kõrval paneb Vikerraadio rõhku ka muule üldharivale ja huvitavale, Londonist teevad selle eesmärgiga reportaaže Tarmo Tiisler, Margit Kilumets, Joosep Susi ja Taavi Libe. "Olümpiaraadio" päevajuhid Tiit Karuks, Margitta Otsmaa, Riina Eentalu ja Toomas Luhats teevad aga igal olümpiapäeval pika stuudiointervjuu ühe Inglismaaga seotud persooniga.

Ajaloolane Priit Raudkivi on ette valmistanud sarja Inglismaa ajaloost, mis jõuab osahaaval eetrisse igal olümpiapäeval. Nädalavahetusel kuuleb sarja Inglismaa kirjandusest, mille autor on Joosep Susi. Toimub ka mälumäng ja kuulajad saavad "Olümpiaraadiole" otse-eetris küsimusi esitada.

Raadio 4 "Olümpiapäevik" on eetris tööpäeviti kell 13.10 ja 18.05, laupäeviti ja pühapäeviti kell 18.00. Saate toovad kuulajateni Andrian Tšeremenin ja Andrei Švets. Hommikuprogrammi ülevaateid olümpial toimuvast kuuleb tööpäeviti kell 7.35 ja nädalavahetustel kell 8.10.

Raadio 2 kavas on kaks korda päevas olümpiateemaline kuulajamäng "Rõõmsad rõngad" ning tehakse telefonilülitusi Londonis elavate eestlastega, kes kajastavad olümpiamelu ja spordisündmusi.

ERRi kõigi programmide olümpiasaated on otse- ja järelvaadatavad-kuulatavad ka mobiiltelefonis: m.err.ee

Kommentaarid

Vastuse lisamiseks sisene ERR kasutajatunnuse ja parooliga või vasta ilma sisse logimata alljärgneva vormi kaudu.


Kommenteerimise hea tava reeglid

KÕIK UUDISED