Londonis laineid löönud 15-aastane leedulanna läks kuldse lõpuni

Toimetaja: Siim Boikov | Avaldatud: 30.07.2012 21:07 | Uuendatud: 30.07.2012 22:27

Londoni olümpiamängude ujumisprogrammi üks suurimaid üllatusi sündis naiste 100 meetri rinnulidistantsi võitis kõigest 15-aastane leedulanna Ruta Meilutyte. Nii noorelt pole ükski ujuja viimase 16 aasta jooksul kuldmedalit võitnud.

Olümpiale isikliku rekordi 1.07,30-ga saabunud Meilutyte parandas Londoni ujumiste jooksul seda enam kui kahe sekundiga ja võitis finaali ajaga 1.05,47. Finaalis pakkus talle kõige suuremat konkurentsi ameeriklanna Rebecca Soni, kes jäi siiski kaheksa sajandiksekundiga alla. Kolmas oli jaapanlanna Satomi Suzuki (1.06,46).

Meeste 200 meetri vabaujumise võitis pühapäevane teateujumise kangelane Yannick Agnel, kes juhtis algusest lõpuni ja võitis ajaga 1.43,14. Hõbemedal läks jagamisele, sest nii lõuna-korealane Taehwan Park kui ka hiinlane Yang Sun lõpetasid mõlemad ajaga 1.44,93. Sel olümpial juba ühe individuaalkulla teeninud ameeriklane Ryan Lochte pidi seekord leppima neljanda kohaga (1.45,04).

Naiste 100 meetri seliliujumise võitis üllatuslikult ameeriklanna Missy Franklin (58,33), kes suutis distantsi teisel poolel mööduda poolfinaalide kiireimast Emily Seebohmist (58,68). Kolmas oli Aasia rekordi ujunud jaapanlanna Aya Terakawa.

Meeste 100 meetri selilujumises teenisid kaksikvõidu ameeriklased Matthew Grevers (52,16, OM-rekord) ja Nick Thoman (52,92) ning kolmandaks tuli jaapanlane Ryosuke Irie (52,97). Poole maa peal juhtinud prantslane Camille Lacourt jäeti esimesena medalita (53,08).