Kanepi olümpiast loobumisest: ei näinud mõtet, miks riskida (1)

Autor: Anu Säärits | Toimetaja: Siim Semiskar | Avaldatud: 18.07.2012 22:12
Foto: Ria Novosti /Scanpix
Pilt Kaia Kanepi Londoni olümpiale ei lähe

Eesti olümpiakoondis kahanes ühe liikme võrra. Tennisisti Kaia Kanepi valutavad kannad pole loodetud kiirusega paranenud ning Eesti esireket otsustas olümpiaturniirist loobuda.

Viimati oli Kaia Kanepi võistlusvormis 6.juunil, kui jäi Pariisis, Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste veerandfinaalis alla hilisemale võitjale Maria Šarapovale. Seejärel võttis maailma 16-s reket kohe võistlus-pausi, et ravida tugevate koormuste tõttu taaskord valutama hakanud kannakõõluseid.

Pärast eilset ultraheli-uuringut oli paraku selge, et  täie koormusega treeninguid Kaia ikka veel alustada ei saa, sest ravi pole kulgenud soovitud kiirusega.

"Sain lööklaine ravi ja seda tehakse kord nädalas ja sain seda neli korda ning peale seda öeldi, et võib minna kuskil kuus nädalat kuni mingit tulemust tuleb ja hetkel on kaks nädalat. Füüsist olen saanud teha, jõusaalis ja rattaga sõita ning tennist vastu seina mängida, kuid kellegi teisega on suht keeruline mängida," kommenteeris Kanepi ETV spordiuudistele.

Sellise seisu tõttu pidi Kanepi olümpiaturniirist loobuma, sest valuga ta mängida ei taha ning riskantne koormuse lisamine pikendaks veelgi ravi ja võiks ohustada kogu karjääri.

"Hetkel on parem natukene valusam kui vasak. Loodan, et on paranemisejärgus ja olümpia otsus ei olnud raskem kui ükski teine turniir, mis hetkel vahele on jäänud. Ei ole mõtet selles suhtes riski võtta, et kui läheks mängima, siis võiks hullemaks minna ja taastumine veel pikem - pool aastat. Ei näe, miks riskida," lisas Kanepi.

Londoni olümpiamängud olnuks Kaiale karjääri kolmandad, eelmisel olümpial jõudis ta 16-ne parema hulka.

Kommentaarid

Vastuse lisamiseks sisene ERR kasutajatunnuse ja parooliga või vasta ilma sisse logimata alljärgneva vormi kaudu.


Kommenteerimise hea tava reeglid

KÕIK UUDISED