Foto: Reuters/Scanpix

Susi päevaraamat. 1. päev (3)

Toimetaja: Joosep Susi | Avaldatud: 28.07.2012 22:43

Platon.

Agathoni juures algas pedede pidu. Väike Platon mängis õues põrnikatega. Kust küll tulevad kõik need põrnikad, mõtles ta. Kas äkki ühest hästi suurest põrnikast üleval taevas? Kõikide põrnikate põrnikast? Danny Boyle vaatas lapsena „Easy Riderit“. Kust küll tulevad kõik need filmid, mõtles ta. Kas äkki ühest hästi heast filmist üleval taevas? Kõikide filmide filmist? Nõnda mõtles Danny oma teise elukümnendi hakul mööda murukamaraid paljaste varvastega pläterdades, kuni ema ta õhtuks tuppa magama viis. Miljardid istuvad vanas koopas ja jõllitavad ainiti üht luitunud seina. Seal näidatakse koopas istuvaid inimesi, kes jõllitavad ainiti üht luitunud seina. Seal näidatakse koopas istuvaid inimesi, kes jõllitavad ainiti üht luitunud seina. Seal sammuvad inimesed ringiratast kaikad käes.

Kõik sportlased on rasedad. Rase on nende keha ja rase on nende hing. Ka paljud teised on rasedad. Ka Hasso on rase. Ka Danny Boyle, kes püüab pilvepiiril hingitseva peo maisesse ruumi raamida. Kõik peoperemehad unistavad sellest ülevast sääl üleval. Nõnda pole vahet, kus paganama geograafilises paigas see tuli asub, sest muud mõtet kui Tule imiteerimine sel tulel polegi. Olümpiaidee närib kõiki olümpiaid nagu läbikukkunud iidsed mõttetargad oma jäljendajaid.

Äkki on üleval taevas üks suur kaigas ja kaika kõrval ketas? Äkki on üleval taevas suur kaikaviskaja ja kettaheitja, kes teavad ideaalse viske saladust? Äkki käib üleval kogu aeg ideaalne pidu, kus põleb ideaalselt süüdatud lõke? Koopas jõllitatakse seina. Seinal peetakse pidu. Läheks ehk välja? Või võtaks külmast kapist midagi hamba alla? Sportlased teevad aborti. Raadios räägitakse armastusest. Raadios räägitakse ilust.

Kommentaarid

Vastuse lisamiseks sisene ERR kasutajatunnuse ja parooliga või vasta ilma sisse logimata alljärgneva vormi kaudu.


Kommenteerimise hea tava reeglid

KÕIK UUDISED