Foto: Reuters/Scanpix

Seotud uudised

Diskvalifitseeritud tippsulgpallur tegi spordiga lõpparve (2)

Toimetaja: Siim Boikov | Avaldatud: 02.08.2012 08:23

Londoni olümpiamängudelt diskvalifitseeritud Hiina sulgpallur Yu Yang teatas oma loobumisest pärast seda, kui Hiina olümpiaametnikud palusid matši meelega kaotanud mängijatel avalikult vabandada.

Paarismänguturniirilt eemaldati Lõuna-Korea paarid Jung Kyung-eun/Kim Ha-na ja Ha Jung-eun/Kim Min Jung ning hiinlannad Wang Xiaoli/Yu Yang ja indoneeslased Greysia Polii/Meiliana Jauhariolid.

Näiteks hiinlannadest maailma esinumbrid Xiaoli/Yang tahtsid järgmises ringis vältida enda kaasmaalasi ning kaotasid Jung/Kimile 14:21, 11:21. Matš kujunes kohati koomiliseks, sest meelega serviti võrku või pall löödi tihtilugu kaugele auti.

"See on minu viimane võistlus. Head aega Rahvusvaheline Sulgpalliföderatsioon, head aega mu armastatud sulgpall," kirjutas Yu oma koduriigis populaarses Tencenti mikroblogis. "Me andsime matši ära vastavalt reeglitele."

"Tegime nõnda vaid selleks, et esineda järgmises ringis paremini. Esimest korda muudeti olümpiamängudel formaati. Kas nad ei mõista, mis kahju sellega sportlastele tehti?" küsis ta.

"Te olete südametult purustanud meie unistused," lisas Yu. "See on väga lihtne, üldsegi mitte keeruline. Aga see on andestamatu."

Yu ja Wang Xiaoli olid tabelisse esimesena asetatud paar.

Kommentaarid

Vastuse lisamiseks sisene ERR kasutajatunnuse ja parooliga või vasta ilma sisse logimata alljärgneva vormi kaudu.


Kommenteerimise hea tava reeglid

KÕIK UUDISED