Heiki Nabi pääses Londonis olümpiafinaali (55)

Toimetaja: Alvar Tiisler, Sander Jürjens | Avaldatud: 05.08.2012 20:44 | Uuendatud: 06.08.2012 17:16
Pilt Heiki Nabi matš Ioseb Tšugošviliga (3)
Pilt Intervjuu Heiki Nabiga enne võistlust (1)
Pilt Heiki Nabi poolfinaalmatš Johan Eureniga
Pilt Heiki Nabi veerandfinaal Lukasz Banakiga

Seotud uudised

Pilt Heiki Nabi hõbedane teekond Londoni olümpial

Londoni olümpiamängudel õnnestus Eesti kreeka-rooma maadlejal Heiki Nabil kuni 120 kiloste meeste seas poolfinaalis võita rootslane Johan Euren tulemusega 3:1. Finaalis maadleb Nabi Pekingi olümpiavõitja Mijan Lopez Nuneziga Kuubalt. Kullamatš algab Eesti aja järgi kell 21.56. Sellest teeb otseülekande ka ETV2.

Avaringis vaba olnud Nabi alistas 1/8-finaalis Valgevenet esindava Ioseb Tšugošvili 3:1 ning veerandfinaalis poolaka Lukasz Banaki 3:0. Poolfinaalis kohtus Nabi rootslase Johan Eureniga ning võitis kohtumise 3:1. Finaalis maadleb Nabi tiitlikaitsja Mijan Lopez Nuneziga Kuubalt.

Poolfinaal: Nabi - Euren

Esimese aja võitis Euren, kes kaitses parterit. Teisel perioodil oli Nabi parteris ja suutis seda samuti kaitsta. Neli sekundit enne kolmandikku lõppu tekkis vaieldav seis, kus kohtunikud andsid rootslasele punkti, viidates sellele, et Euren vedas eestlase matilt välja. Eestlaste protest rahuldati ning Nabi võitis perioodi, viigistades seisu 1:1-le. Matši võitja saatuse otsustas kolmas kolmandik, kus Nabi kaitses parterit ja võitis 3:1.

Veerandfinaal: Nabi - Banak

Nabi alustas matši aktiivsemalt ja kaitses parterit ning tegi seisuks 1:0. Teisel ajal suutis Nabi vastase ringist välja lükata ning saada tehnilise punkti. Nabi pidas püstimaadluses lõpuni vastu ja võitis matši 3:0.

1/8-finaal: Nabi - Tšugošvili

Esimese perioodi järel jäi Nabi 0:1 kaotusseisu, kuid teisel kolmandikul õnnestus eestlasel parter ära kaitsta ning tabloole viigiseis tuua. Viimasel perioodil läks maadlus uuesti parterisse, loosi tahtel sai poole valida Tšugošvili. Nabil õnnestus uuesti parterit kaitsta ning 3:1 võiduga kindlustas eestlane koha veerandfinaalis.