Ardo Arusaare võistlus lõppes teise ringiga (16)

Toimetaja: Jaanus Pruuli, Sander Jürjens | Avaldatud: 07.08.2012 16:07 | Uuendatud: 07.08.2012 17:42
Pilt Ardo Arusaare edukas esitus kuni 96 kg kvalifikatsiooniringis
Pilt Ardo Arusaare esitus kuni 96 kg kaheksandikfinaalis

Heiki Nabi eilse triumfi järel asus täna maadlusmatile kaalukategoorias kuni 96 kg maadlev Ardo Arusaar, kes alistas esmalt Venezuela esindaja Erwin Jose Carabello Cabrera, kuid kaotas seejärel valgevenelasele Tsimafei Dzeinitšenkale. Kuna Dzeinitšenka finaali ei jõudnud, siis Arusaar lohutusringis jätkata ei saanud.

1. ring (Erwin Jose Carabello, Venezuela)

Arusaar alustas suurepäraselt, suutes avaperioodil parteris olles vastase rünnakud ära kaitsta ning veelgi enam - eestlane sai ise peale ja teenis 2:0 perioodivõidu.

Ka teisel maadlusajal oli Arusaar vastasest üle. Venezuela treener protestis Arusaare punktivõidu, kuid seda ei rahuldatud. Kolmandat perioodi seega enam vaja ei olnud.

2. ring (Tsimafei Dzeinitšenka, Valgevene)

Eelmise MM-i viienda mehe ja 2011. aasta Euroopa meistri Dzeinitšenka vastu Arusaar mingit aukartust ei tundnud. Esimese maadlusaja parteris kaitses Arusaar vastase tõste ja üleveo ära ja asus 1:0 juhtima!

Teise maadlusaja parteris oli Dzeinitšenka. Valgevenelane suutis kaitsta ning matš oli 1:1 viigis. Võitja pidi selgitama otsustav maadlusaeg.

Loosi tahtel määrati Dzeinitšenka taas parterisse ja Arusaar vajas võtet, kuid väsimus oli teinud oma töö ning edasi pääses paraku 2:1 võiduga Valgevene maadleja.

Dzeinitšenka edasine käekäik

Valgevenelane Tsimafei Dzeinitšenka võitis oma veerandfinaalis bulgaarlase Elis Guri, kuid kaotas poolfinaalis venelasele Rustam Totrovile ning seetõttu oli Arusaare turniir selleks korraks läbi.

Arusaar sai lõpptabelis kaheksanda koha.