Esimene medal: Heiki Nabi võitis maadluse raskekaalus hõbeda (27)

Toimetaja: Siim Boikov | Avaldatud: 06.08.2012 21:27 | Uuendatud: 06.08.2012 22:55
Pilt Heiki Nabi finaalkohtumine Mijain Lopez Nuneziga
Pilt Heiki Nabile riputati kaela olümpiamängude hõbemedal (3)

Seotud uudised

Pilt Heiki Nabi hõbedane teekond Londoni olümpial

Londoni olümpiamängudel teenis Eesti esmaspäeval esimese medali, kui Heiki Nabi autasustati kreeka-rooma maadluse raskekaalus hõbedaga.

Finaalis kohtus Nabi kuubalase Mijain Lopez Nunezega, kes võitis kulla ka Pekingis ning on lisaks neljakordne maailmameister. Eestlane kaotas 0:3.

Esimesel perioodil andis kohtunik mõlemale passiivsuse eest hoiatuse, kui maadeldud oli 1.10. 20 sekundit hiljem pidi Nabi minema parterisse ja 1.44 pärast matši algusest õnnestus kuubalasel ülevedu.

Teisel perioodil oli eestlane aktiivsem, kuid Lopez Nunez kaitses poolteist minutit hästi. Seejärel määras kohtunik ta parterisse, kust eestlane heidet sooritada ei jaksanud.

Avaringis vaba olnud Nabi alistas 1/8-finaalis Valgevenet esindava Ioseb Tšugošvili 3:1 ning veerandfinaalis poolaka Lukasz Banaki 3:0. Poolfinaalis kohtus Nabi rootslase Johan Eureniga ning võitis kohtumise 3:1.