Foto: EMPICS Entertainment/SCANPIX

5. päev: Seitse tervitust

Autor: Taavi Libe | Avaldatud: 01.08.2012 01:49

Tere, Sõber!

"Kord Deniss läks Piritalt merele," kui parafraseerida Arturi enam kui 70 aastat tagasi helipurki lauldud kergemuusikapala. Ainult, et Deniss erinevalt Mikist küll merehätta ei jää.

Purjetajatele elasime kolleeg Joosepiga kaasa meiegi. Küll mitte laheda lahe äärest, vaid oma kümne ruutmeetris suurusest stuudiost. Teise silmaga piidlesin mina korvpallihalli ja Joosep ujulasse. Aga see selleks.

Minu tänane olümpiamarsruut ei hiilanud paraku mitmekülgsusega. Hommikul bussiga magamisasemelt (õigemini selle lähedusest) Olümpiakülla IBC-sse ja õhtul sama teekond teistpidi tagasi.

Pisikeses stuudios olles hakkad hindama väheseid isiklikke kontakte, mida päev pakub. Nii loeksin ette kõik inimesed, kes mind päeva jooksul näost-näkku tervitasid (jätan välja ERR-i olümpiakoondise liikmed, kelle kauneid molusid saab iga päev vahitud).

1) Aasia juurtega ülilühike tüdruk, kes vähemalt minu arvates seisab 24/7 meie ööbimiskoha ukse taga, et kõigile soovijatele öelda, mis kell läheb järgmine buss.

2) Sõdur, kes Olümpiaparki sisenedes meie bussi kontrollis.

3) Sõdur, kes Olümpiaparki sisenedes minu seljakoti röntgenist läbi lasi.

4) Sõdur, kes tahtis mu Coca Cola konfiskeerida.

5) Sõdur, kes tegi eelmisele sõdurile selgeks, et Coca Colat pole tarvis konfiskeerida (mu tänane lemmikinimene!).

5) Vabatahtlik, kes IBC uksel kontrollib kaelakaarte.

6) Kohvileti müüja, kes mu mündihunniku oskas laua alla poetada.

7) Härra, kellel Marko meie stuudiot tutvustas. Tutvustasin ennast: "Tere! Taavi." Härra surus mu kätt ja tutvustas vastu. "Tere! Andrus." Kõhklesin kaks sekundit, kas vastata läbi huumoriprisma: "Ja millega te igapäevaselt tegelete?" Või olla viisakas: "Tean, härra peaminister. Tean." Lõpuks piirdusin naeratusega ja tegin oma tööd edasi.

Parimat!
Taavi

Teeb kõrvale pai: Artur Rinne - Miki merehädas

Kommentaarid

Vastuse lisamiseks sisene ERR kasutajatunnuse ja parooliga või vasta ilma sisse logimata alljärgneva vormi kaudu.


Kommenteerimise hea tava reeglid

KÕIK UUDISED