Foto: olympics.org

8. päev: Kummardus Lordile

Autor: Taavi Libe | Avaldatud: 03.08.2012 18:36

Tere, Sõber!

Mõni päev on õnnelikum kui mõni teine. Täna on ilmselgelt mõni teine päev, kuigi Allari, Tõnu, Kaspari ja Andrei ees võtan mütsi maha.

Minu isiklikku olümpiaasetust silmas pidades toimus täna oluline muutus. Pärast sõudjate finaali positsioneerisin end IBC-st ümber kergejõustikustaadionile. Esialgu pole muutus veel eriti tajutav, sest Sulle kirjutades istun staadioni all pressikeskuses ja valmistun õhtusteks reportaažideks. Laias laastus pääsesin ühest kuudist teise. Päikesepaiste või vihmavalangu käes kümmelda veel ei saa.

Aga päikest olen ma täna näinud. Hommikul otsustasin tavapärase bussitranspordi asemel kasutada metrood, et veidi vaheldust saada. Sammusin öömajast kilomeetri kaugusel asuvasse metroopeatusesse, et sõita üks peatus ja väljude metroost otse Olümpiapargi külje all.

Nii mulle kui sadadele teistele reisijatele tuli üllatusena transpordikorraldajate kaval otsus saata kõik reisijad hoopis teist metrooliini pidi West Hami peatusesse, kust Olümpiaparki viis umbes 20 minuti pikkune jalutuskäik.

Just selle laulupeoparaadi meenutanud patseerimisaktsiooni ajal jõudis mulle kohale, et olümpiamängud on tõeline pidu. Tuhanded rõõmsad inimesed sammusid peredega Olümpiapargi poole, vabatahtlikud tervitasid valjul häälel jalutajaid ja üleüldse olid kõik kuidagi õnnelikud.

Lisaks nägin, mida on olümpiamängud teinud alaga, kus asub suurem osa olümpiarajatistest. West Hami metroopeatuse ümbruses oli veel märke sellest, kui räämas oli see tööstuspiirkond varem. Lord Sebastian on suutnud maailmale anda olümpiamängud ja Londonile uue piirkonna, kus peredega jalutamas või sporti tegemas käia.

Lord Sebastian oli juba spordimehena ülimalt ratsionaalne. Paljuski tänu isale Peterile, kes insenerina treenis oma poega nii süstemaatiliselt kui vähegi võimalik. Näiteks maanteel pikki treeninguid tehes jooksis Sebastian tee keskel ja Peter turvas Sebastiani autoga tema järel sõites.

Peteri loogika oli lihtne: tee ääres joostes saaks maantee minimaalse kalde tõttu üks kehapool rohkem koormust kui teine. Elus peab valitsema ratsionaalsus ja harmoonia.

Olgu selle ratsionaalsusega kuidas on, aga harmooniat on Lord Sebastian Londonisse olümpiamängudega juurde suutnud tuua küll.

Parimat!
Taavi

Teeb kõrvale pai: Lynyrd Skynyrd - Simple Man

Kommentaarid

Vastuse lisamiseks sisene ERR kasutajatunnuse ja parooliga või vasta ilma sisse logimata alljärgneva vormi kaudu.


Kommenteerimise hea tava reeglid

KÕIK UUDISED