Võiduarve avanud Prantsusmaa alistas Argentina

Toimetaja: Jaanus Pruuli | Avaldatud: 31.07.2012 22:24 | Uuendatud: 31.07.2012 23:50
Pilt Korvpall: Prantsusmaa - Argentina (2. poolaeg) (1)
Pilt Korvpall: Prantsusmaa - Argentina (1. poolaeg)

Seotud uudised

Londoni olümpiamängude korvpalliturniiri 2. vooru keskses mängus sai Prantsusmaa 71:64 jagu Argentinast. Mõlemal meeskonnal on nüüd tabelis võit ja kaotus.

Võrdselt alanud kohtumine sai avaveerandil ootamatu pöörde, kui Argentina ei suutnud 10:7 eduseisus visata enam kui nelja minutiga punktigi ja prantslased haarasid 12:0 vahespurdi toel 19:10 edu. Koos vaheajasireeniga tabas argentiinlaste punktipõua lõpetanud Luis Scola.

Teisel veerandajal mäng võrdsustus ning Hernan Jaseni kaugviske järel oli seis viigiline 22:22. Suurte tõusude ja mõõnadega kulgenud heitluses sai Prantsusmaa veelkord korraliku edu 32:24, et see siis poolaja lõpuks taas loovutada. Vaheajale mingi prantslaste 32:29 paremusega.

Vaheajalt tulles tabas kolmese joone tagant prantslane Mickael Gelabale, kuid otsustavat edu eurooplased enam ei saanud. Pablo Prigioni korvi järel oli peal juba Argentina 43:42. Viimasele vaheajale mindi Tony Parkeri tabamuse järel siiski Prantsusmaa 55:53 eduseisul.

Otsustaval veerandajal püsisid meeskonnad nulli peal kaks ja pool minutit, kuniks prantslaste poolel nõelas Nicolas Batum valusa kolmesega. Argentina sai korraks vahe veel neljale silmale, kuid see oli ka kõik. Viimasel perioodil kuus punkti visanud Parker juhtis Prantsusmaa võiduka 71:64 lõpuni.

Leedu vastu head visketabavust näidanud argentiinlased olid seekord kolmese joone tagant liimist lahti, tabades 23 kaugviskest vaid neli. Meeskonda ei suutnud päästa ka Manu Ginobili 26 punkti. Parker tõi prantslastele 17 ja Batum 14 silma.

PRANTSUSMAA - ARGENTINA 71:64 (19:12, 13:17, 23:24, 16:11)
Prantsusmaa: Tony Parker 17, Nicolas Batum 14/7lp, Mickael Gelabale 13, Nando de Colo 11, Kevin Seraphin 10
Argentina: Manu Ginobili 26, Luis Scola 16/8lp