Foto: Siim Semiskar/ERR SPORT

Heino Endeni mõtted

Enden: Ma ei näinudki Leedul mingit mängulist süsteemi

Toimetaja: Alvar Tiisler | Avaldatud: 30.07.2012 11:01

Londoni olümpiamängudel alustati eile õhtul ühe oodatuima ala, meeste korvpalliturniiriga. Argentiina oli öösel kell 2 lõppenud kohtumises üllatuslikult kindlalt parem Leedust, Venemaa võitis Suurbritanniat ning suurfavoriit USA oli parem Prantsusmaast. Vikerraadio "Olümpiapäevik" rääkis täna hommikul korvpallitreeneri Heino Endeniga. Vahendame tema mõtteid erinevate meeskondade suhtes.

Leedu

Ma ei näinudki Leedul mingit mängulist süsteemi. Selgelt on Kemzural (peatreener - toim.) kes meeskond, mis on hästi võrdne, aga ta ei suutnud tuumikut ega viisikut välja valida, kes võiks selle mängu ära tuua. Leedu tagamängijad olid eile väga õnnetud, nad ei suutnud ise midagi korda saata ja ei suutnud üles ehitada ka meeskondlikku mängu. Kui tulemust vaatame, siis lasta endale visata keskmiselt 25,5 punkti veerandajal on ikka äärmiselt palju ametliku mängu jaoks.


Venemaa

Venemaa mulle meeldis. Tundub, et Blatt on meeskonna saanud ühtseks rusikaks häälestatud. Aastaid oli probleeme, et Kirilenko teeb soolot, kuid viimased suurturniirid on ta mänginud väga hästi meeskonna jaoks ja viskab ikka oma 30 punkti ära. Meeskond mängis meeskonnana. Neil on ka üle pika aja kõrge klassiga tagamängija - Aleksei Šved.

USA

Nende mäng ei olnud midagi üllatavat. Eile üritasid nad mängida kiiret mängu ja kui välja ei tulnud, siis läbi terevalt ja lõpuni või siis visete peale. Nad on individuaalselt võimsad ja edaspidi oleneb, kuidas üks või teine meeskond suudab taktika ja distsipliini nii paika panna, et nende elu raskeks teha.

Prantsusmaa

Nad ei uskunud oma võimalustesse ja seepärast ei pannudki täiskäiku sisse. Nende mängus puudus ka idee, et kus ja keda kasutada.


Kommentaarid

Vastuse lisamiseks sisene ERR kasutajatunnuse ja parooliga või vasta ilma sisse logimata alljärgneva vormi kaudu.


Kommenteerimise hea tava reeglid

KÕIK UUDISED