Venemaa korvpallimeeskond alustas olümpiaturniiri kindla võiduga (10)

Toimetaja: Jaanus Pruuli, Ivo Dobkevitsch | Avaldatud: 29.07.2012 21:52 | Uuendatud: 29.07.2012 23:52

Londoni olümpiamängude võõrustaja Suurbritannia kohtus meeste korvpalliturniiri B-alagrupi avavooru viimases mängus Venemaaga. Avapoolaja järel juhtisid venelased 49:34 ja võitsid kohtumise 95:75.

Mäng algas Chicago Bullsi hingekirja kuuluva Luol Dengi korviga ning britid juhtisid parimal momendil 11:7. Kodumeeskond juhtis veel 18:17, kuid avaperioodi viimase kolme minutiga enam punkte juurde ei saadud ning venelased läksid puhkepausile 24:18 eduseisul.

Teise veerandaja alguses tegi Venemaa 12:2 vahespurdi ning poolajavileks oldi peal 15 punktiga 49:34. Hiljuti Minnesota Timberwolvesiga kahe-aastase lepingu sõlminud Andrei Kirilenko arvel oli juba 17 punkti.

Kolmanda veerandaja võitsid britid küll 24:22, kuid olid viimasel veerandaja eel 13-punktilises kaotusseisus. Viimased kümme minutit kuulusid venelastele 24:17, kes võitsid kogu mängu 95:75.

Võitjate poolel viskasid kahekohalise arvu punkte Andrei Kirilenko, Aleksei Šved ning Vitali Fridzon, kes kogusid vastavalt 35, 16 ja 14 silma. Suurbritanni resultatiivseim oli Luol Deng 26 punktiga.