Hispaania pani teise poolajaga Venemaa paika ja pääses finaali (2)

Toimetaja: Siim Boikov | Avaldatud: 10.08.2012 18:58 | Uuendatud: 10.08.2012 20:49
Pilt Korvpalli poolfinaal: Hispaania - Venemaa (1. poolaeg)
Pilt Korvpalli poolfinaal: Hispaania - Venemaa (2. poolaeg)

Seotud uudised

Londoni olümpiamängude meeste korvpalliturniiri esimene finalist on Hispaania, kes alistas poolfinaalis Venemaa 67:59 (9:12, 11:19, 26:15, 21:13).

Venemaa alustas mängu paremini, sest kuigi jäädi 2:4 taha, siis Aleksandr Kauni, Anton Ponkrašovi ja Viktor Hrjapa tabamustest mindi 9:4 ette. Hispaanlased jõudsid 9:9 viigini, aga Venemaa võitis avaveerandi 12:9.

Teisel veerandajal sai Venemaa mängu paremini oma kätte. Venelased asusid juhtima 17:11 ja pärast Sergei Monja kahte järjest tabatud kolmest 27:14. Hispaania ei suutnud kuidagi tabada ja alles Juan Carlos Navarro viimase sekundi vabaviset suudeti poolajaks vileks 20 silma kätte saada. Venemaa võitis avapoolaja 31:20.

Hispaania tabas esimesel poolajal kahepunktiviskeid vaid 22 ja kolmeseid 18 protsenti. Venelastel olid vastavad numbrid 38 ja 36. Lauavõitluses võitis Venemaa 23:22.

Kolmanda perioodi keskelt hakkas Hispaania vahet vähendama ja neli sekundit enne viimase veerandaja algust õnnestus Pürenee poolsaare meeskonnal tänu Jose Calderoni kaugviskele viigistada 46:46.

Neljandal veerandajal haaras Hispaania kindlalt ohjad oma kätte. Venemaa viimane eduseis oli 49:48, misjärel põrutasid hispaanlased juhtima 61:51. Venelaste lootus tärkas 57 sekundit enne lõppu, kui Jose Calderon tegi ebasportliku vea Andrei Kirilenko vastu, aga viimane eksis mõlemal vabaviskel ja tabloole jäi püsima seis 66:58. Seejärel tehti uuesti viga Kirilenkole, kes tabas kahest vaid ühe. Hispaania võitis lõpuks 67:59.

Hispaania finaalivastane selgub Eesti aja järgi kell 23 algavast teisest poolfinaalist USA - Argentina.

HISPAANIA - VENEMAA 67:59 (9:12, 11:19, 26:15, 21:13)
Hispaania: Pau Gasol 16/12lp, Jose Calderon 14, Marc Gasol 11, Rudy Fernandez 11.
Venemaa: Aleksandr Kaun 14, Anton Ponkrašov 10, Aleksei Šved 2/7rs.