Leedu kaotas Tony Parkeri juhtimisel mänginud Prantsusmaale (3)

Toimetaja: Siim Boikov | Avaldatud: 02.08.2012 10:40 | Uuendatud: 02.08.2012 12:49
Pilt Korvpall: Prantsusmaa - Leedu (1. poolaeg)
Pilt Korvpall: Prantsusmaa - Leedu (2. poolaeg)

Seotud uudised

Prantsusmaa sai Londoni olümpia meeste korvpalliturniiril teise võidu ja Leedu teise kaotuse, kui omavahelises mängus jäid prantslased peale 82:74 (25:21, 14:22, 20:9, 23:22).

Prantsusmaa alustas resultatiivselt ja viskas juba esimese kuue minutiga 20 punkti, asudes juhtima 20:11. Leedulased tulid aga lähemale ja Martynas Pociuse tabamusest 57 sekundit enne avaperioodi lõppu oli kaotusseis vaid üks punkt (22:21). Pärast Tony Parkeri kaugviset võitsid prantslased esimese veerandaja 25:21.

Teisel veerandajal näitas Leedu juba palju paremat kaitsemängu. Kümme minutit möödusid skoori poolest üsna tasavägiselt. Poolaja lõpus tegid leedulased aga 35:37 kaotusseisust tänu Renaldas Seibutise, Mantas Kalnietise ja Linas Kleiza korvidele spurdi ning läksid vaheajale 43:39 eduseisus.

Leedu parim esimesel poolajal oli 13 punktiga Martynas Pocius. Prantslastele tõid Nicolas Batum 15 ja Tony Parker 13 silma.

Ka teine poolaeg hakkas tasavägise mänguga, kuid kolm minutit enne kolmanda perioodi lõppu tegi Prantsusmaa seisult 49:49 vahespurdi 10:3 ja alustas pärast Tony Parkeri tabavat kaugviset viimast veerandaega 59:52 eduseisult.

Neljandal veerandajal kasvatas Prantsusmaa korraks edu 16 punktile (70:54), viimastel minutitel üritasid leedulased 6-7-punktisest kaotusseisust veel välja tulla, kuid ebaõnnestunult. Lõpuvile kuulutas Prantsusmaa võitu 82:74.

Prantsusmaa parimad olid Tony Parker 27 ja Nicolas Batum 21 punktiga. Leedukatele tõi Linas Kleiza 17 silma.

PRANTSUSMAA - LEEDU 82:74 (25:21, 14:22, 20:9, 23:22)
Prantsusmaa: Tony Parker 27, Nicolas Batum, Boris Diaw 10/8rs, Ronny Turiaf 6/10lp.
Leedu: Linas Kleiza 17, Martynas Pocius 15, Simas Jasaitis 11.

Tabeliseis A-grupis: 1. USA 2-0, 2. Prantsusmaa 2-1, 3. Argentina 1-1, 4. Nigeeria 1-1, 5. Leedu 1-2, 6. Tuneesia 0-2.

Täna mängivad veel Argentina - Tuneesia ja USA - Nigeeria.