Foto: Reuters/Scanpix

Seotud uudised

TÄNA: kas Hispaania saab USA-le vastu? (11)

Toimetaja: Sander Jürjens | Avaldatud: 12.08.2012 11:28

Täna toimub olümpiamängude üks oodatuimaid finaale, kui meeste korvpalliturniiril kohtuvad esikohamängus USA ja Hispaania.

Turniiri suursoosik USA on seni läbinud turniiri puhaste paberitega. Alagrupiturniiril andis neile kõige kõvema lahingu Leedu, kuid ka nemad pidid tunnistama USA 94:99 paremust.

USA koondis on sellel olümpial vaid kahel korral alla saja punkti visanud. Prantsusmaa vastu viskasid nad 98 ja Leedule 99 silma.

Veerandfinaalis olid ameeriklased kindlalt üle Austraaliast ja võitjas ei tekkinud kahtlust ka poolfinaalis Argentina vastu.

Hispaania pidi alagrupiturniiril vastu võtma kaks kaotust. Alla jäädi Venemaale ja Brasiiliale.

Veerandfinaalis olid hispaanlased hädas Prantsusmaaga, kuid viimase veerandajaga suudeti oma paremus maksma panna. Prantsusmaa eksis mõnel lihtsal viskel ning Hispaania värskem koosseis suutis oma korvid ära visata.

Poolfinaalis Venemaa vastu alustasid hispaanlased jõuetult ning meeskonna liidri, Pau Gasoli käitumises oli vahepeal näha juba meeleheidet, kui korvialune jõud kolmepunktijoone tagant läbimurdeid üritas teha. Kuid avapoolaja 20:31 kaotus pöörati teiseks poolajaks Hispaania jõudemonstratsiooniks ning 67:59 võiduga pääseti finaali.

Hispaania koondise edu sõltub kindlasti heast viskeprotsendist ning korvialusest jõust. Tänu vendadele Gasolidele, Felipe Reyesile ja Serge Ibakale on Hispaanial suurem osa mängust korvi all pikkuse eelis.

USA koondisel on mitmeid tähtmängijaid. Poolfinaalis viskasid kõige rohkem punkte Kevin Durant (19), LeBron James ja Carmelo Anthony (18). Veerandfinaalis kostitas James Austraaliat kolmikduubliga, kui viskas 11 punkti, hankis 14 lauapalli ja andis 11 resultatiivset söötu. 40 minutit pikas mängus (NBA-s kestab mäng 48 minutit) on kolmikduubel väga haruldane.

Pau Gasol on seni turniiril visanud keskmiselt 18,4 punkti ja hankinud 7,6 lauapalli, USA eest on Kevin Durant visanud 18 ja Carmelo Anthony 17,4 punkti mängus. USA edukaim lauavõitleja on olnud Kevin Love (7,4).

Resultatiivseid sööte on LeBron James andnud 5,9 mängus, meeskonnakaaslane Chris Paul on abistanud 5,6 sööduga. Paul on seni olnud ka turniiri edukaim vaheltlõikaja (2,4 mängus). "Kulpe" võime täna oodata Pau Gasolilt ja Serge Ibakalt, kellel on seni õnnestunud takistada keskmiselt 1,3 viset mängus.

Otseülekanne finaalist algab ETV2-s kell 16:50.

Pronksile mängivad täna Venemaa ja Argentina. Otseülekandega alustab ETV kell 12:50.

Kommentaarid

Vastuse lisamiseks sisene ERR kasutajatunnuse ja parooliga või vasta ilma sisse logimata alljärgneva vormi kaudu.


Kommenteerimise hea tava reeglid

KÕIK UUDISED