USA võitis korvpalliturniiri finaalis Hispaaniat seitsme punktiga (8)

Toimetaja: Siim Boikov | Avaldatud: 12.08.2012 16:38 | Uuendatud: 12.08.2012 19:01
Pilt Finaal USA - Hispaania - 1. poolaeg (2)
Pilt Finaal USA - Hispaania - 2. poolaeg (2)

Londoni olümpiamängude meeste korvpalliturniiri võitis oodatult USA koondis, kes alistas finaalmatšis Hispaania 107:100 (35:27, 24:31, 24:24, 24:18).

Mängu alguses õnnestus Hispaanial suuresti tänu Juan Carlos Navarro tegutsemisele 4:2 ja 12:7 juhtima asuda. Seejärel läks USA mööda 15:12 ja hoidis kindlalt edu avaperioodi lõpuni, mis võideti 35:27.

Teisel veerandajal ei õnnestunud ameeriklastel otsustavat vahet sisse teha. Hoopis hispaanlased põrutasid Sergio Rodrigueze kaugviskest 39:37 ette. Suurema osa teisest perioodist juhtisid siiski ameeriklased, kuid kolm sekundit enne lõppu tegi Andre Iguodala ebasportliku vea Rudy Fernandezele ja pärast tabavaid vabaviskeid oli USA edu poolajaks vaid 59:58.

USA parim punktikütt esimesel poolajal oli Kevin Durant 17 punktiga. Hispaanlastele tõi Juan Carlos Navarro aga 19 silma.

Kui eelnevates mängudes suutis USA enamast kolmanda veerandajaga asjad paika panna, siis seekord mitte. Punkt-punkti mängus juhtis kord üks, kord teine. Hispaanlasi aitas kõvasti ka asjaolu, et ei tehtud pallikaotusi. Periood lõppes skooriga 24:24, mis tähendab, et viimast kümmet minutit alustati seisult 83:82 USA-le.

Neljanda veerandaja alguses õnnestus ameeriklastel hoida kaitses hispaanlasi paremini vaos ja murda ette 90:84, 93:86 ja 97:87. Teisel pool tegid skoori LeBron James ja Kobe Bryant ning kohtumine lõppes favoriit USA võiduga 107:100.

Ameeriklaste parimad olid Kevin Durant 30, LeBron James 19 ja Kobe Bryant 17 punktiga. Hispaanlastele tõi Pau Gasol 24, Juan Carlos Navarro 21 ja Marc Gasol 17 silma. Lauavõitluses jäi USA peale 37:35, pallikaotusi tegid mõlemad 11.

USA - HISPAANIA 107:100 (35:27, 24:31, 24:24, 24:18)
USA: Kevin Durant 30/9lp, LeBron James 19/7lp/4rs/2vl, Kobe Bryant 17, Chris Paul 11/3vl.
Hispaania: Pau Gasol 24/8lp/7rs, Juan Carlos Navarro 21, Marc Gasol 17, Rudy Fernandez 14/6lp, Serge Ibaka 12/9lp.

Enne mängu:

Ameeriklased on võitnud olümpial kõik senipeetud kohtumised. Veerandfinaalis alistati Austraalia 119:86 ja poolfinaalis Argentina 109:83.

Hispaania sai alagrupis kaotused Venemaalt ja Brasiilialt, kuid veerandfinaalis võideti Prantsusmaa 66:59 ja poolfinaalis Venemaa 67:59.