Venemaa alistas pronksimatšis Argentina nelja punktiga

Toimetaja: Sander Jürjens | Avaldatud: 12.08.2012 12:50 | Uuendatud: 12.08.2012 15:17
Pilt Pronksimäng Venemaa - Argentiina - 1. poolaeg
Pilt Pronksimäng Venemaa - Argentiina - 2. poolaeg

Seotud uudised

Meeste korvpalliturniiril võitis pronksmedali Venemaa võistkond, kes alistas kolmanda koha mängus Argentina 81:77 (19:20, 21:18, 21:19, 20:20).

Avaveerandil läks Venemaa 10:4 ette, kuid edasi enam kumbki meeskond enam kui kolme punktiga ei juhtinud. Esimese veerandaja võitis 20:19 Argentina.

Teine veerandaeg möödus võrdselt ja mõlemad meeskonnad said nautida eduseisu. Poolaja lõpetas Aleksei Švedi kaugvise, mis andis vileks venelastele 40:38 eduseisu.

Kolmandal veerandil viis kolme ja poole mängu minutilise mängu järel Vitali Fridzon venelased kaheksa punktiga, 56:48, juhtima. Veerandaja lõpuks suutis Argentina veidi vahet vähendada ning otsustavale veerandajale mindi vastu 61:57 Venemaa eduseisus.

Viimane veerandaeg oli alguses väga korvidevaene, kolmeminutilise mängu järel jõuti 62:62 viigini. Siis läks juhtima Venemaa, kuid kaks minutit ja 45 sekundit enne mängu lõppu läks Argentina Manu Ginobili kolmepunktiviskest ühe punktiga, 72:71, juhtima.

Venemaa läks taas juhtima, kui neljandal veerandajal suurepärast mängu näidanud Aleksei Šved viskas 37 sekundit enne mängu lõppu kolmepunktiviske ning Venemaa läks kahe punktiga ette.

Seejärel eksis kaugviskel Andres Nocioni. Venemaa sai lauapalli ning keskväljal üritasid Argentina mehed viga teha, kuid ootamatult õnnestus neil pall puhtalt kätte saada. See ei olnud aga piisav, kuna kohe tegi pallikaotuse otsa Carlos Delfino. Vitali Fridzon sai kaks lihtsat punkti ning Venemaa võitis 81:77.

Aleksei Šved viskas üleplatsimehena 25 punkti, neist 11 otsustaval veerandajal. Kaugviskeid tabas ta 11-st kuus. Lisaks andis ta seitse resultatiivset söötu. Andrei Kirilenko lisas 20 punkti ja kaheksa laupalli, Vitali Fridzon viskas 19 punkti.

Kaotajate parim oli Manu Ginobili 21 punktiga. Andres Nocioni lisas 16 ja Carlos Delfino 15 silma.

Venemaa - Argentina 81:77 (19:20, 21:18, 21:19, 20:20)
Venemaa: Aleksei Šved 25/7rs/5lp, Andrei Kirilenko 20/8lp/2rs, Vitali Fridzon
Argentina: Manu Ginobili 21/3lp/3rs, Andres Nocioni 16/7lp, Carlos Delfino 15/6lp, Luis Scola 11/4lp/4rs