Scola, Ginobili ja Delfino surusid Leedu meeskonna põlvili (2)

Toimetaja: Jaanus Pruuli | Avaldatud: 30.07.2012 00:15 | Uuendatud: 30.07.2012 02:02
Pilt Korvpall: Argentina - Leedu (2. poolaeg)
Pilt Korvpall: Argentina - Leedu (1. poolaeg)

Londoni olümpiamängude meeste korvpalliturniiri avavoorule tõmbasid joone alla Leedu ja Argentina. Loodetud põnevat mängu jagus vaid avaveerandiks, sest Argentina sai ootamatult suure 102:79 võidu.

Kohtumist alustas paremini Argentina, kes asus Manu Ginobili ja Pablo Prigioni kaugvisete ning Luis Scola korvi järel 8:2 ette. Leedu sai peagi mängu sisse ning Linas Kleiza korvidest jõuti 14:14 viigini.

Leedulased olid avaveerandil hädas Scola pidurdamisega, kes kogus 10 minutiga 10 punkti. Vahepeal saadi isegi 19:16 edumaa, kuid siis kiirustati visetega ning Argentia oli esimese perioodi järel napilt peal 24:23. Kleiza oli Leedu parimana toonud 9 silma.

Teisel veerandajal püsisid mänguohjad argentiinlaste käes ja pärast Carlos Delfino “kolmest” ja Andres Nocioni kiirrünnakut võttis Leedu peatreener 27:35 kaotusseisus mõtlemisaja.

Delfino kostitas leedulasi veel kahe kaugviskega ning vahe kärises 48:34 peale. Avapoolaja lõpus suutis Leedu kaotusseisu tänu täpsetele vabavisetele veidi kohendada, kuid koos lõpusireeniga sopsas Delfino veel korra kaugelt  ja vaheajale mingi lõuna-ameeriklaste 51:39 paremusega. Scola oli avapoolaja edukaim 14 punktiga.

Carlos Delfino supermäng jätkus kolmandalgi perioodil ja tema kuues kaugviske järel oli Argentina eduseis 63:43. Leedu rünnak oli kaootiline ning pigem üritati individuaalselt kui meeskondlikult. Enne viimast perioodi oli Argentina turvalises 78:61 eduseisus.

Leedu valget lippu veel ei tõstnud, kuid ka Argentina jätkas põhimeestega, kes vormistasid lõpuks suure 102:79 võidu. Luis Scola kogus 32, Manu Ginobili 21 ja Carlos Delfino 20 silma.  Leedu parima tõi Linas Kleiza 20 punkti.

ARGENTINA - LEEDU 102:79 (24:23, 27:16, 27:22, 24:18)
Argentina: Luis Scola 32/6lp, Manu Ginobili 21/10lp/6rs/4vl, Carlos Delfino 20, Andres Nocioni 10
Leedu: Linas Kleiza 20/7lp, Paulius Jankunas 14, Darius Songaila 11