Foto: Siim Semiskar/ERR SPORT

Gerd Kanter: hooaja areng ei ole päris soovitult kulgenud

Toimetaja: Siim Boikov | Avaldatud: 25.06.2012 21:40

Kergejõustiku Euroopa meistrivõistlusteni on jäänud vähem kui kaks nädalat. Eesti koondise suurimad edulootused on seegikord seotud kettaheite ja Gerd Kanteriga.

Eesti kergejõustiku jaoks pole tänavune hooaeg eelseisvate tiitlivõistluste ootuses vähemalt seni ülemäära palju optimismiks põhjust andnud. Ka Eesti koondise esinumber - olümpiavõitja Gerd Kanter tunnistab ausalt, et viimased võistlused on valmistanud pettumuse. Kui veel kuu aega tagasi võis 65 ja poole meetrise heitega rahule jääda, siis hooaja viiendal võistlusel lendas ketas vaid pool meetrit kaugemale. 

"Hooaja esimesed võistlused läksid suhteliselt ootuspäraselt, aga sealt edasi hooaja areng ei ole päris see olnud, mida oleks soovinud. Positiivne on see, et treeningutel on tehnilises osad mingid arengud toimunud ja seoses sellega olid natuke suuremad lootused viimasel võistlusel. Kahjuks seda teha ei õnnestunud. Üldjoontes füüsilises osas olen kindlasti graafikus," rääkis Kanter intervjuus ETV-le.

Viimase lihvi andmiseks sõitis Kanter treeninglaagrisse Rootsi, kus kavatseb teha veel kaks kontrollvõistlust.  "Kindlasti on oluline seal kaugele heita. Ka väiksemal võistlusel korralik sooritus annab enesekindlust EM-i eel."

Kanteri praegune hooaja tippmark 66.32 annab maailma edetabelis 15. ning Euroopa edetabelis 12. koha. Viimase üheksa aasta kõige kehvemale edetabelikohale Kanter suurt tähtsust ei omista. 

"Tegelikult ei häiri. Lihtsalt see number võiks suurem olla. Mitte kõige tegijamaid mehi olen vahetus võistluses edestanud. Aga selge see, et oleks parem EM-i ajaks top kümnesse liikuda."

Kuigi olümpiahooajal jäävad mõned tipud Euroopa meistrivõistlustest eemale, kettaheites näiteks Alekna ja Malachowski, siis medali võitmist see palju kergemaks ei tee. "Mina, Harting, kindlasti noor talent Okoye, Hollandi poisid, Kövago... arvestades sellist tugevat hooaega on konkurente kindlasti piisavalt."

Kommentaarid

Vastuse lisamiseks sisene ERR kasutajatunnuse ja parooliga või vasta ilma sisse logimata alljärgneva vormi kaudu.


Kommenteerimise hea tava reeglid

KÕIK UUDISED