Tammert: Olümpial eraldatakse terad sõkaldest (3)

Toimetaja: Alvar Tiisler | Avaldatud: 06.08.2012 18:12
Foto: AFP/Scanpix
Pilt Aleksander Tammerti muljed oma viiendast olümpiast

Täna alustasid Londoni olümpiamängudel võistlemist Eesti kettaheitjad. Kvalifikatsioonist pääses parima tulemusega (66.39) edasi vaid valitsev olümpiavõitja Gerd Kanter. Märt Israeli lõppkohaks jäi 25. ja Aleksander Tammertil 27. koht. Tammerti tulemuseks jäi 60.20.

"Viimased trennid ja soojendus läks enam-vähem. Lõdvalt heitsin ja sain 60 meetri joonest jagu ja tunne oli enam-vähem," ütles Tammert võistluseelse tunde kohta Vikerraadiole.

"Tehniliselt oli liiga palju üles-alla liikumsit ja püüdsin seda korrigeerida. Esimene katse läks planeerimise nahka. Kogu võistlusrütm läheb natuke sassi, kui esimene katse on kehvem. Oleks seal 60-62 meetri kanti olnud, oleks võinud kindlamini pingutada. Nii palju võimu sees ei ole, et lähed ja teed ilusaid ja kindlaid sooritusi. See esimene katse lõi rütmi sassi. Nii kui hoogu lisasin, ei olnud ketas keha suhtes õiges asendis," rääkis Tammert ning lisas, et enne olümpiat ta 100% tehtud katseid ei teinudki.

"Hea õnnestumise korral oleks 63-meetrine heide sees olnud. Olümpia on see koht, kus eraldatkse terad sõkaldest," ütles Tammert lõpetuseks. 

Kommentaarid

Vastuse lisamiseks sisene ERR kasutajatunnuse ja parooliga või vasta ilma sisse logimata alljärgneva vormi kaudu.


Kommenteerimise hea tava reeglid

KÕIK UUDISED