Kanter: Alekna oleks võinud maailmarekordi heita, praegused mehed pigem mitte

Toimetaja: Siim Boikov | Avaldatud: 10.08.2012 21:46
Foto: Reuters/Scanpix
Pilt Televaatajate küsimustele vastas Gerd Kanter

Londoni olümpiamängudel meeste kettaheites pronksi võitnud Gerd Kanter leiab, et Virgilijus Alekna jättis omal ajal kasutamata võimaluse võtta maailmarekord enda nimele.

"Ma arvan, et mees, kes sellele kõige lähemal oli ja seda võimalust ei kasutanud, oli ikkagi Virgilijus Alekna," rääkis Kanter ETV olümpiastuudios lugejate küsimustele vastates. Meeste kettaheite maailmarekord püsib juba 1986. aastast sakslase Jürgen Schulti nimel ja on 74.08. Paraku ei panustanud leedulane hiilgeaegadel sobivate tuultega võistlustele.

"Alles hiljaaegu sai temaga vesteldud ja kuna tema mingi hetk südamesoov oli seda rekordit teha suurel staadionil ja suurel võistlusel, siis see on üks põhjus, miks see rekord ei ole tema nimele kirjutatud. Ta on korduvalt treeningutel seda tulemust ületanud ja ma usun küll, et need numbrid oleks hakanud vähemalt 75-ga."

Kanter ei usu, et praegused tegijad suudavad seda ületada. "Reeglina meeste tulemused jäävad sinna 70 algusesse. Selleks, et seda rekordit ületada, tuleb heita 72 kanti ja siis, kui kõik asjad langevad kokku, võib tulla see rekordiparandus. Praegu ma ei ütleks küll, et see seis väga terav oleks."

Kommentaarid

Vastuse lisamiseks sisene ERR kasutajatunnuse ja parooliga või vasta ilma sisse logimata alljärgneva vormi kaudu.


Kommenteerimise hea tava reeglid

KÕIK UUDISED