Seotud uudised

Rootsi ei saanud ikka käsipallikulda, Prantsusmaa võitis finaali (1)

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch | Avaldatud: 12.08.2012 18:57

Londoni olümpiamängude meeste käsipalliturniiri võitis Prantsusmaa, kes alistas finaalis Rootsi 22:21 (10:8).

Varem kolm korda olümpiafinaali jõudnud, kuid kõik need kaotanud Rootsi juhtis 12. minutiks 5:3 ja neli minutit hiljem 6:5. Seejärel haaras Pekingi olümpiavõitja Prantsusmaa ohjad, ega loovutanud eduseisu kordagi. Prantsusmaa võitis avapoolaja 10:8, juhtis seejärel 15:12, 18:15 ning 21:18. Rootsi vähendas kaotusseisu veel üheväravaliseks, kuid Luc Abalo tabamus viis Prantsusmaa taas kahega ette. Mängu viimase värava viskasid rootslased 23 sekundit enne kohtumise lõppu.

Võitjate resultatiivseimad mängijad olid Michael Guigou viie ning Xavier Barachet ja Daniel Narcisse nelja tabamusega. Rootsi kasuks viskas Niclas Ekberg parimana kuus väravat.

Prantsusmaale oli Barcelonas saadud pronksi järel teiseks kullaks. Rootsi auhinnakapis on neli hõbedat. Eelmised teeniti Barcelonas, Atlantas ja Sydneys.

Pronksmedal läks kahekordsele olümpiavõitjale Horvaatiale, kes alistas kolmanda koha kohtumises Ungari 33:26 (19:14).