Põhjala: meeste maadluses on vaja võidelda, Martin oli pehme

Toimetaja: Siim Boikov | Avaldatud: 03.08.2012 15:21
Foto: Toomas Huik/Scanpix
Pilt Võistlusjärgne intervjuu Martin Padari ja Aavo Põhjalaga

Seotud uudised

Eesti judokoondise peatreeneri Aavo Põhjala hinnangul jäi Martin Padari maadlus avaringis kuubalase Oscar Braysoni vastu liiga passiivseks.

"No pehme. Martin oli nii pehme. Meeste maadluses on vaja võidelda, mitte säästva haarde peal jälle. Oli kokku lepitud, kuidas teha. Sisuliselt selle kahe ja poole minuti jooksul ta üks kord suutis võtta oma normaalse haarde. Kui seda ei suuda, siis ei ole ka midagi," kommenteeris Põhjala intervjuus ETV-le.

"Tundus, et kuubakas midagi ei teinud - ootas ja kontrollis. Martin lasi tal hingata nii palju, et tal polnudki vaja midagi teha. Natuke sirgem seis, Martinil pea õlgade vahel, sai karistuse ka kätte."

Põhjala leidis, et kuubakas ise ei teinud terve kohtumise mitte midagi. "See oli nii pehme üritus, et kuubakas eriti ei liigutanudki. Tõsist üritust, kus võtad eht-Padarliku haarde tagant kogu oma massi ja jõu sinna taha - seda ei olnud."

"Kuubakal ei olnud ühtegi ohtlikku momenti. Proovis midagi teha, aga mitte lõpuni. Kaotas ise tasakaalu ja kuubakal polnudki midagi teha, kui lihtsalt kätega ta ipponi peale pöörata."

"See ongi Martini probleem," leidis treener. "Kui ta võitleb, siis on ta võimeline iga meest võitma. Aga kui ta sellisena maadleb, siis kuidas sa võidad. See on ikkagi meeste võitlus. Kui sa nii pehme oled - siis millega sa võidad? Martin ise ei suuda ennast võitluseks häälestada, kuigi see taktikaline plaan oli enne juba tehtud."

Kas Padari jaoks olid need viimased olümpiamängud, seda Põhjala ei osanud öelda. Samasuguse maadlusega aga ei tule järgmisi kindlasti. "Vanus ei ole määrav. Aga sellise maadlusega ei ole võimalik pääseda isegi järgmistele olümpiamängudele. Kui tema maadlus ei muutu võitluslikuks ja agressiivseks."

"Ta on ju seda näidanud, kui on tulnud Euroopa meistriks ja võitnud maailma karikaid ja grand prix'sid. Aga kui ei suuda uuesti tegema hakata, siis on lootusetu pääseda järgmisele olümpiale. Noored ja agressiivselt tulevad aktiivselt peale.

Kommentaarid

Vastuse lisamiseks sisene ERR kasutajatunnuse ja parooliga või vasta ilma sisse logimata alljärgneva vormi kaudu.


Kommenteerimise hea tava reeglid

KÕIK UUDISED