Seotud uudised

Suurbritannia jalgpallikoondis lõpetas Uruguay turniiri

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch | Avaldatud: 02.08.2012 01:26

Londoni olümpiamängudel peeti viimane voor meeste jalgpalliturniiril. Suurbritannia sai Daniel Sturridge’i 45. minuti värava abil 1:0 jagu Uruguayst ja võitis A-alagrupi.

Brittide kõrval pääses edasi ka Senegal, kes tegi 1:1 viigi Araabia Ühendemiraatidega. AÜE asus kohtumist 21. minutil Ismail Matari tabamusest juhtima, Moussa Konate viigistas 49. minutil. Suurbritannia kogus kolme vooruga seitse, Senegal viis, Uruguay kolm ja Araabia Ühendemiraadid ühe punkti.

B-alagrupis alistas Mehhiko Oribe Peralta 69. minuti tabamusest 1:0 Šveitsi ning Lõuna-Korea ja Gabon tegid 0:0 viigi. Mehhiko teenis seitse, Lõuna-Korea viis, Gabon kaks ja Šveits ühe punkti.

C-alagrupis pääses Brasiilia järel teisena edasi Egiptus, kes võitis viimases voorus Valgevene 3:1. Egiptus asus kohtumist Mohamed Salah 56., Marwan Mohseni 73. ja Mohamed Aboutreika 79. minuti tabamustest 3:0 juhtima, Valgevene auvärav kanti 87. minutil Andrei Varankovi arvele. Juba varem edasipääsu kindlustanud Brasiilia sai 3:0 jagu Uus-Meremaast. Brasiilia väravad lõid Danilo 23., Leandro Damiano 29. ja Sandro 52. minutil.

Brasiilia lõpetas alagrupiturniiri täisedu üheksa, Egiptus nelja, Valgevene kolme ja Uus-Meremaa null punktiga.

D-alagrupis tegid Jaapan – Honduras ning Hispaania – Maroko 0:0 viigi. Jaapan kogus seitse, Honduras viis, Maroko kaks ja Hispaania ühe punkti.

Veerandfinaalides on vastamisi Suurbritannia – Lõuna-Korea, Brasiilia – Honduras, Mehhiko – Senegal ning Jaapan – Egiptus.