Seotud uudised

Brasiilia jalgpallikoondis tagas esimesena koha veerandfinaalis

Toimetaja: Jaanus Pruuli | Avaldatud: 29.07.2012 18:57

Londoni olümpiamängudel jätkus meeste jalgpalliturniir 2. vooru mängudega ning esimesena tagas koha veerandfinaalis C-grupis Valgevene 3:1 alistanud Brasiilia.

Avavoorus oli Brasiilia võitnud Egiptust 3:2 ja Valgevene Uus-Meremaad 1:0. Kuna päeva avamängus olid Egiptus ja Uus-Meremaa teinud 1:1 viigi, oli selge, et mängu võitja tagab edasipääsu enne viimast vooru.

Valgevene pääses 8. minutil juhtima, kui väravani jõudis Brasiilia päritolu Renan Bardini Bressan. Möödus vaid seitse minutit, mil Alexandre Pato viigistas.

Kogu teine poolaeg kulges brasiillaste suure surve all ning 65. minutil lõi Neymar Lõuna-Ameerika meeskonna teise värava. Hetk enne kohtumise lõppu vormistas 3:1 seisu Oscar.

Üks mäng on lõppenud ka B-alagrupis, kus avavooru järel oli kõigil kirjas viigipunkt. Mehhiko sai tänu vahetusmehe Giovani dos Santos tabamustele 2:0 võidu Gaboni üle. Veel kohtuvad seal Lõuna-Korea ja Šveits.