Mehhiko võitis jalgpalliturniiri finaalis suurfavoriiti Brasiiliat 2:1 (3)

Toimetaja: Sander Jürjens | Avaldatud: 11.08.2012 16:52 | Uuendatud: 11.08.2012 19:11
Pilt Jalgpallifinaal Brasiilia - Mehhiko: 1. Oribe Peralta 0:1
Pilt Jalgpallifinaal Brasiilia - Mehhiko: 75. Oribe Peralta 0:2
Pilt Jalgpallifinaal Brasiilia - Mehhiko: 90+1. Hulk 1:2

Seotud uudised

Meeste jalgpalliturniiri finaalis alistas Mehhiko turniiri suursoosiku Brasiila 2:1 ning tuli olümpiavõitjaks.

Mehhiko läks mängu juhtima juba 27. sekundil. Brasiilia äärekaitsja Rafael eksis ning kasti lähedusest sai löögile Oribe Peralta, kes viis olümpiamängude ajaloo kiireima väravaga mehhiklased juhtima.

Teise värava lõi Mehhiko 75. minutil, kui täpne oli taas Peralta. Ta suunas karistuslöögist tulnud tsenderduse peaga palli kümnelt meetrilt väravavahile kättesaamatult väravavõrku.

Esimesel lisaminutil pääses väravavahiga silmitsi juba esimesel poolajal vahetusest sekkunud Hulk, kes lükkas mänguvahendi kindlalt väravasse ja vähendas brasiillaste kaotusseisu minimaalseks.

Kolmandal lisaminutil tsenderdas Hulk palli kasti, kuid mõne meetri pealt ei suutnud Oscar palli raamidesse suunata ning rohkem võimalusi Brasiilial enam mängu päästa ei tekkinud.

Lööke tegi mängu jooksul Brasiilia 19 ja Mehhiko 12, raamidesse läksid mõlemal meeskonnal neli lööki. Palli valdasid brasiillased 60% mänguajast.

See oli Mehhiko jalgpallikoondise jaoks esimene medal olümpiamängudel.

Brasiilia meeskond sai olümpiamängudel hõbemedali kolmandat korda. Varem olid nad finaalis kaotanud 1984. ja 1988. aastal. Pronksine autasu pälviti 1996. ja 2008. aastal.