Kergejõustik (1)

Kergejõustikus esindavad Eestit kõrgushüppaja Anna Iljuštšenko, kettaheitjad Märt Israel, Gerd Kanter ja Aleksander Tammert, meeste 400 meetri tõkkejooksja Marek Niit, odaviskaja Risto Mätas, sprinter Marek Niit, seitsmevõistleja Grit Šadeiko, maratonijooksja Evelin Talts ja kuulitõukaja Raigo Toompuu. Taustajõududena on kaasas Aivo Normak (alajuht ja treener), Vesteinn Hafsteinsson (treener), Valter Espe (treener), Anne Mägi (treener), Remigija Nazaroviene (treener), Gaspar Epro (treener), Urmas Randma (treener), Arne Paats (treener), Taivo Mägi (treener) ja Indrek Tustit (füsioterapeut).

ANNA ILJUŠTŠENKO
Naiste kõrgushüpe

Sündinud: 12.10.1985 Sillamäel
Klubi: Tartu Ülikooli Akadeemiline SK
Treener: Gaspar Epro
Saavutused: OM 2008 – 21.; MM 2009 – 17., 2011 – 12.; EM 2006 – 20., 2010 – 11., 2012 – 13.; universiaad 2007 – 9., 2009 – 5., 2011 – 3.
Pikkus ja kaal: 168 cm ja 48 kg
Keelteoskus: vene, eesti, inglise
Hobid: käsitöö, kokkamine, uisutamine, lugemine, filmid, autod

Anna Iljuštšenko võistleb 9. augustil kell 11.30 algavas naiste kõrgushüppe kvalifikatsioonis ja edu korral ka 11. augustil kell 21.00 algaval lõppvõistlusel.

MÄRT ISRAEL
Meeste kettaheide

Sündinud: 23.09.1983 Karksi-Nuial
Klubi: Tallinna Tehnikaülikooli SK
Treener: Vesteinn Hafsteinsson
Saavutused: OM 2008 – 14.; MM 2007 – 22., 2009 – 22., 2011 – 4.; EM 2006 – 14., 2010 – 9., 2012 – 17.; universiaad 2003 – 12., 2005 – 11., 2007 – 3., 2009 – 4., 2011 – 1.
Pikkus ja kaal: 190 cm ja 128 kg
Keelteoskus: eesti, inglise
Hobid: lugemine

Märt Israel võistleb 6. augustil kell 12.00 algavas meeste kettaheite kvalifikatsioonis ja edu korral ka 7. augustil kell 21.45 algaval lõppvõistlusel.

GERD KANTER
Meeste kettaheide

Sündinud: 06.05.1979 Tallinnas
Klubi: Tallinna SS Kalev
Treenerid: Vesteinn Hafsteinsson, Indrek Tustit
Saavutused: OM 2004 – 19., 2008 – 1.; MM 2003 – 25., 2005 – 2., 2007 – 1., 2009 – 3., 2011 – 2.; EM 2002 – 12., 2006 – 2., 2010 – 4., 2012 – 2.; universiaad 2005 – 1.
Pikkus ja kaal: 196 cm ja 127 kg
Keelteoskus: eesti, inglise, vene
Hobid: korvpall, autod

Gerd Kanter võistleb 6. augustil kell 12.00 algavas meeste kettaheite kvalifikatsioonis ja edu korral ka 7. augustil kell 21.45 algaval lõppvõistlusel.

RASMUS MÄGI
Meeste 400 meetri tõkkejooks

Sündinud: 04.05.1992 Tartus
Klubi: Tartu Ülikooli Akadeemiline SK
Treenerid: Anne Mägi, Taivo Mägi
Saavutused: EM 2012 – 5.; universiaad 2011 – 9.
Pikkus ja kaal: 188 cm ja 74 kg
Keelteoskus: eesti, inglise, hispaania

Rasmus Mägi võistleb 3. augustil kell 13.15 algavates meeste 400 meetri tõkkejooksu eelringis ning edu korral ka 4. augustil kell 21.00 algavas poolfinaalis ja 6. augustil kell 21.45 toimuvas finaalis.

RISTO MÄTAS
Meeste odavise

Sündinud: 30.04.1984 Tartus
Klubi: SK Audentes
Treener: Toomas Merila
Saavutused: EM 2006 – 19., 2012 – 10.; universiaad 2005 – 14., 2007 – 6., 2011 – 4.
Pikkus ja kaal: 189 cm ja 92 kg
Keelteoskus: eesti, inglise, saksa
Hobid: fotograafia

Risto Mätas võistleb 8. augustil kell 21.05 algavas meeste odaviske kvalifikatsioonis ja edu korral ka 11. augustil kell 21.20 toimuval lõppvõistlusel.

MAREK NIIT
Meeste 100 ja 200 meetri jooks

Sündinud: 08.09.1987 Kuressaares
Klubi: Saare KJK
Treener: Douglas Case
Saavutused: MM 2009 – 32. (200 m), 2011 – 32. (100 m), 30. (200 m); EM 2012 – 21. (200 m), universiaad 2011 – 8. (200 m); U20 MM 2006 – 1. (200 m)
Pikkus ja kaal: 182 cm ja 82 kg
Keelteoskus: eesti, inglise

Marek Niit võistleb 4. augustil kell 12.00 algavas meeste 100 meetri jooksu eeljooksus ning edu korral ka 4. augustil kell 14.30 algavas vahejooksus, 5. augustil kell 21.45 kavas olevas poolfinaalis ja kell 23.50 toimuvas finaalis. Samuti võistleb Marek Niit 7. augustil kell 13.50 algavas meeste 200 meetri jooksu eeljooksus ning edu korral ka 8. augustil kell 22.10 algavas poolfinaalis ja 9. augustil kell 22.55 toimuvas finaalis.

GRIT ŠADEIKO
Naiste seitsmevõistlus

Sündinud: 29.07.1989 Tallinnas
Klubi: Tartu Ülikooli Akadeemiline SK
Treenerid: Anne Mägi, Taivo Mägi
Saavutused: MM 2011 – 26.; EM 2010 – 19., U20 MM 2008 – 3.; U23 EM 2011 – 1.
Pikkus ja kaal: 172,5 cm ja 59 kg
Keelteoskus: eesti, inglise, vene

Grit Šadeiko võistleb 3. augustil kell 12.05 esimesel alal ehk 100 meetri tõkkejooksus, 13.15 kõrgushüppes, 21.00 kuulitõukes ja 22.45 esimese päeva viimase alana kavas olevas 200 meetri jooksus, 4. augustil kell 12.05 kaugushüppes, 13.40 odaviskes ja 22.35 võistluste viimasel alal 800 meetri jooksus.

EVELIN TALTS
Naiste maraton

Sündinud: 18.05.1977 Tallinnas
Klubi: Stamina SK
Treener: Urmas Randma
Pikkus ja kaal: 168 cm ja 54 kg
Keelteoskus: eesti, inglise, vene
Hobid: tantsimine

Evelin Talts võistleb 5. augustil kell 13.00 maratonis.



ALEKSANDER TAMMERT
Meeste kettaheide

Sündinud: 02.02.1973 Tartus
Klubi: SK Audentes
Treener: Dave Wollman, Arne Paats
Saavutused: OM 1996 – 25., 2000 – 9., 2004 – 3., 2008 – 12.; MM 1995 – 23., 1997 – 12., 1999 – 10., 2001 – 16., 2003 – 7., 2005 – 4., 2007 – 8., 2009 – 13.; EM 1998 – 20., 2002 – 5., 2006 – 3., 2010 – 19.; universiaad 2001 – 1.
Pikkus ja kaal: 196 kg 124 kg
Keelteoskus: eesti, inglise, vene
Hobid: jahipidamine, loodus

Aleksander Tammert võistleb 6. augustil kell 12.00 algavas meeste kettaheite kvalifikatsioonis ja edu korral ka 7. augustil kell 21.45 algaval lõppvõistlusel.

RAIGO TOOMPUU
Meeste kuulitõuge

Sündinud: 17.07.1981 Haapsalus
Klubi: Tallinna Tehnikaülikooli SK
Saavutused: EM 2006 – 19.
Pikkus ja kaal: 186 cm ja 120 kg
Keelteoskus: eesti, inglise

Raigo Toompuu võistleb 3. augustil kell 12.00 algavas meeste kuulitõuke kvalifikatsioonis ja edu korral ka samal õhtul kell 22.30 algaval lõppvõistlusel.

Kommentaarid

Vastuse lisamiseks sisene ERR kasutajatunnuse ja parooliga või vasta ilma sisse logimata alljärgneva vormi kaudu.


Kommenteerimise hea tava reeglid

KÕIK UUDISED